Це треба знати. За проплачену агітацію можна потрапити за грати

Якщо хтось вирішив підзаробити на виборах, то повинен знати наступне. В чинному виборчому законодавстві не передбачені виплати грошей спостерігачам та агітаторам під час виборчої кампанії та додаткова оплата членам комісій поза державним бюджетом. Тож агітатори та спостерігачі на виборах Президента України, яким заплатять за роботу, можуть …отримати за це тюремний строк. Про це нагадав на вчорашньому брифінгу в Києві член координаційного штабу МВС щодо порушення на виборах, радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко. А також про те, що спроба заплатити агітаторам і спостерігачам буде кваліфікуватися за статтею 160  Кримінального кодексу України ( підкуп виборця, строк – до семи років позбавлення волі). А ті, хто взяв гроші за таку роботу, ризикують сісти за грати на строк до двох років. Виплата грошей агітаторам порушує ст. 64 закону України “Про вибори президента України” – див. тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/474-14#n783.

   Також Іван Варченко зазначив, що деякі штаби укладають з агітаторами трудові договори, на основі яких і виплачують гроші за проведення агітації, однак стаття 64 Закону України “Про вибори президента України” забороняє будь-які виплати за агітаційну роботу, тож підписання таких договорів також розцінюється як порушення законодавства.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua