Волонтери Логістичного центру допомоги бійцям АТО: стратегію збору коштів для потреб військових на фронті потрібно змінювати

Ситуація із допомогою нашим воякам ускладнюється: війна затяглася, у людей немає коштів, а військовослужбовці й надалі потребують підтримки. Про шляхи виходу із ситуації, що склалася, та про діяльність Логістичного центру допомоги бійцям АТО  йшлося під час прес-конференції у Тернопільському прес-клубі. «Активність надання допомоги нашій армії відчутно знизилася, – каже волонтер Логістичного центру Тарас  Герман. – Ми зрозуміли, що потрібно змінювати стратегію та шукати інші форми роботи. Наші волонтери почали продавати виготовлені тернопільськими господинями смаколики, проводити поетичні вечори та інші атракції, щоб закумульовувати кошти. І це починає давати результати». Активісти долучилися до такої роботи під час проведення Дня молоді – готували салати, шашлики і реалізовували це,, зібравши майже 14 тисяч гривень. На фестивалі «Файне місто» долучили до таких акцій військовослужбовців 44 бригади, що дислокується у Тернополі, – мали військову кухню, де готували спільно із вояками солдатську кашу, борщ, солдатську каву (як на фронті),  а також інші наїдки. Усе реалізовувалося під гаслом: «Поїв – солдата одів». Відтак було зібрано майже 8 тисяч гривень.

Водночас хлопці розпочали активну співпрацю із волонтерами із сіл, міст та містечок кожного району області та відповідальними з питань АТО при райдержадміністраціях. «На жаль, мобілізовані з різних районів не знають своїх волонтерів на місцях, а тому звертаються за допомогою у Тернопіль, – розповідає  волонтер Логістичного центру Назар Хамуляк. – Ми вирішили познайомити хлопців з області  з місцевими волонтерами. Маємо списки усіх відповідальних щодо АТО чиновників у районах і розпочали роботу з ними – вони почали активніше працювати та контактувати із волонтерами задля кожного, кого мобілізують до війська». Хлопці стверджують,  це також дає позитивні результати.

Військовослужбовець  Олександр Фощан наголосив, що між його 44 бригадою та Логістичним центром допомоги бійцям АТО налагодилася дуже тісна співпраця. Військовослужбовці також готові приєднуватися до різноманітних акцій волонтерів, щоб допомогти тим, хто захищає нашу землю. І перший досвід – на фестивалі «Файне місто», коли військові готували солдатські страви,   навчали містян розбирати та збирати зброю, правильно одягати бронежилет тощо, показали результативність такої співпраці.

Волонтер Богдан Кіндій розповів, що Логістичний центр допомоги бійцям АТО й надалі вивчає потреби військовослужбовців у зоні війни. «Нашим бійцям потрібні одяг, особливо футболки, адже прати їх хлопці не мають можливості. Є необхідність у гумових чоботах від 40 розміру і більше, цигарки, домашні тушонки. Ще одна надзвичайно важлива та потрібна річ – планшети. До речі, у списках щодо забезпечення Збройних сил України цих новітніх гаджетів, необхідних для розвідки, просто немає».

За словами Тараса Германа, за рік часу волонтери Логістичного центру зібрали  1 мільйон 522 тисячі 892 гривні,  9 тисяч 526 євро, 5 тисяч 968 доларів. Кошти витрачені на придбання необхідного обладнання, спорядження, амуніції тощо. «За кожну копійку ми готові відчитатися, освоїли ці кошти мудро і з користю для бійців».

Кілька цифр – на передову було відправлено різним частинам та батальйонам загалом 6 тонн гречки, 1600 пляшок олії, 14 тисяч 167 пачок цигарок, 13 тисяч 506 штук м’ясних консервів, 758 штук спальних мішків, 36 штук бензопил тощо.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua