В Україні реформовано 40% газет

Трирічний процес реформування, який зараз знаходиться на завершальному етапі, виявився непростим, із викликами й перешкодами, які  редакціям вдавалося долати за допомогою медіа юристів, завдяки згуртованості журналістської спільноти. Про це заявив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

На сьогодні до Зведеного переліку внесено 755 державних і комунальних друкованих ЗМІ (662-комунальних, 93- державних).  55 видань на даний час не виходять.  За результатами  моніторингу Держкомтелерадіо,  станом на 1 листопада  2018 року реформовано 274 друкованих  ЗМІ та редакцій (255 – комунальних, 19 – державних).  Це складає  близько 40 % від загальної кількості видань, що реально виходять.

«Однією з проблем реформування стало перешкоджання засновником (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації та редакцій процесу реформування, – зазначив Олег Наливайко. – Свідоме неприйняття ними відповідних рішень про реформування друкованих ЗМІ призводить до порушення прав трудових колективів редакцій. Така ситуація відбувалась у приблизно 7 % від загальної кількості працюючих редакцій. Водночас гальмування процесу реформування відбувалось також з вини редакційних колективів, які не поспішали з роздержавленням, сподіваючись на пролонгацію закону та  на фінансову підтримку з боку місцевої влади».

 

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua