В Україні створено рух “Медіа за усвідомлений вибір”

Рух покликаний забезпечити громадянам можливість обирати президента і парламент на основі повної та достовірної інформації.  “Медіа за усвідомлений вибір” заснований провідними громадськими медійними організаціями, до нього долучилися понад 60 учасників, поміж яких знані національні медіа, громадські організації та журналісти, що задекларували свою готовність дотримуватися зобов’язань, викладених у Меморандумі.

Новий медіарух є критично важливим, адже об’єднання довкола спільної ідеї здатне подолати взаємну недовіру серед журналістського цеху. На цьому наголосив Ігор Розкладай, юрист Центру демократії та верховенства права. Так, медіа мають вчитися взаємодіяти, навіть з колегами, які мають іншу світоглядну чи політичну позицію. Однак спільнота має жорстко відмежуватися від “зливних бачків”, наповнених маніпулятивними матеріалами та “джинсою”.

Крім того, місією ЗМІ має стати не лише чесне висвітлення, а й пояснення виборів. “Середній виборець сприймає цей процес як вибори умовного царя, який має забезпечити усім якісь матеріальні блага. Хоча насправді ми обираємо менеджерів, які управлятимуть країною. Одне із завдань – це просвітництво: пояснювати людям, що відбувається, і для чого взагалі ми обираємо нового Президента”, – вказав експерт.

Приміром,  у США понад 80 медіаорганізацій створили проект “Довіра” з аналогічними цілями, подібний процес розгортається і у Франції. Рух “Медіа за усвідомлений вибір” готовий стати частиною американської ініціативи. Перемовини про це вже стартували. Це означає, що медіа-учасники візьмуть зобов’язання дотримуватися стандартів журналістики. У відповідь, корпорації – зокрема, Google та Facebook – індексуватимуть їх вище у пошуку, що дає приріст у 10% аудиторії.

Ініціаторами створення Медіаруху стали Незалежна медійна рада, «Громадське радіо», ГО «Детектор медіа», Інститут масової інформації, МГО «Інтерньюз Україна», Центр демократії та верховенства права, Фундація «Суспільність», Незалежна асоціація телерадіомовників, ГО «Донецький інститут інформації», ГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика».

Найближчим часом буде розроблено положення про членство в Медіарусі.

Вступити до Медіаруху або підтримати його можна, звернувшись до координатора Вадима Міськогоvadim.miskyi@gmail.com

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua