Громадські активісти закликали приєднуватися до боротьби з порушеннями на виборах

Вчора у Тернопільському прес-клубі представили попередні результати громадського моніторингу ходу президентських виборів на Тернопільщині. Проводили його ( і продовжують) представники громадських організацій, що входять до коаліції «За прозорі та чесні вибори». Зокрема – ТО “Нівроку”, яке займається реалізацією проекту «Залучення молоді до активної участі у президентських та парламентських виборах України 2019 року та запобігання порушень виборчого законодавства в Тернопільській області». Як повідомив координатор коаліції «За прозорі та чесні вибори» Іван Марчук, звітуючи про зроблене впродовж десяти днів, сформовано групу із 30 спостерігачів, які пройшли відповідне навчання, та 5 мобільних груп, які будуть закріплені за певними територіями. Також виготовлено і поширено флаєри з корисною інформацією для виборців про те, чому важливо проголосувати, що необхідно зробити ще до дня виборів, та з переліком можливих порушень і контактами, куди звертатися в разі їх виявлення.

   Говорячи про вже виявлені порушення, керівник ТО «Нівроку» Олександр Домбровський зазначив, що прослідковується тенденція надсилання запрошень на вибори давно покійним людям, що робить можливими певні маніпуляції з бюлетенями. Тривожить спостерігачів також те, що багато молодих людей, яким не так давно виповнилось 18 років, чомусь не змогли знайти себе в списках виборців. Продовжують залишатися проблемою і агітаційні матеріали без вихідних даних. А відповідаючи на запитання журналіста про відому скандальну ситуацію на 163-му окрузі міста Тернополя, Олександр Домбровський сказав, що схожа ситуація була і на 164-му окрузі ( місто Збараж), однак там її вдалося «розрулити» швидко, хоча зафіксовано дуже багато замін у дільничних виборчих комісіях.

   Про те, як контролюватимуть хід виборів у день голосування автомайданівці ( їх організація теж увійшла до коаліції «За прозорі та чесні вибори» ) розповів представник тернопільського «Автомайдану» Павло Іванечко. Він сказав, що в них вже є досвід відстеження виборів в Білецькій об’єднаній територіальній громаді,  тепер же, за підтримки проекту «Нівроку», можна буде робити це більш масово та більш якісно на президентських, а потім і на парламентських виборах. Зараз автомайданівці складають маршрути об’їздів, які не будуть оприлюднюватися, і їх мобільні групи почнуть працювати вже від початку відкриття виборчих дільниць, крім того будуть спостерігачі і безпосередньо на самих дільницях.

   Наразі до коаліції «За прозорі і чесні вибори» входить 12 громадських організацій, але відповідний меморандум залишається відкритим для підписання новими членами, тож Олександр Домбровський закликав громадських активістів приєднуватися, щоб разом працювати як на президентських виборах, що відбудуться вже в цю неділю, так і на парламентських восени, а також у проміжний період. Закликали члени коаліції приєднуватися усіх небайдужих  і до їхньої сторінки у Facebook, підкресливши, що всі розміщені там повідомлення про порушення обов’язково братимуться до уваги і перевірятимуться.

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua