Громадські активісти контролюватимуть надходження ліків до хворих на гепатит

У Тернополі стартував проект, спрямований на контроль забезпечення ліками хворих на гепатит. Реалізовуватиме його ( в рамках співробітництва з Програмою розвитку ООН в Україні) відома тернопільська громадська організація «ТО «Нівроку»». Як повідомив на вчорашній прес-конференції у Тернопільському прес-клубі її голова і керівник проекту Олександр Домбровський, сфера закупівлі ліків, особливо імпортних і дорогих, залишається в Україні однією з найпривабливіших для різних зловживань.

На противагу цьому з 2015 року закуповувати такі ліки за бюджетні кошти почала Програма розвитку ООН, яка забезпечує їх надходження на склади Міністерства охорони здоров’я України. Однак необхідно контролювати і їх шлях далі, чи в повному обсязі і належним чином забезпечуються ними пацієнти. За допомогою у цій справі ПР ООН на конкурсній основі звернулася до авторитетних громадських організацій, і серед таких право моніторингу одержала і тернопільське об’єднання «Нівроку». «Це вже третій такий моніторинг, – сказав Олександр Домбровський, – але на Тернопільщині він проводиться вперше. Здійснювати контроль за усіма медикаментами нереально, тож вирішили цього разу обмежитися ліками для хворих на гепатит, бо ця тема для нас не нова і певний досвід уже маємо. Ситуацію досліджуватимемо впродовж двох місяців, і не лише в нашій області, а й у сусідніх Хмельницькій та Рівненській.
Детальніше про те, як саме проводитиметься громадський моніторинг наявності, використання та своєчасності доставки ліків для хворих на гепатит, журналістам розповіла експертка проекту Ольга Мазаєва. До речі, за її словами, кількість хворих на гепатити В і С в області за останні кілька років збільшилася майже удвічі і зараз становить понад тисячу осіб. «Важливою частиною нашої роботи, – сказала вона, – буде спілкування з самими хворими, щоб дізнатися, які ліки їм надають, чи в достатній кількості і чи безкоштовно, як це має бути. Також ми розмістимо в Інтернеті спеціальну анонімну анкету для опитування, яку дуже просимо розповсюдити і працівників ЗМІ. Це допоможе вивчити і проаналізувати ситуацію, щоб потім донести всю необхідну інформацію до Міністерства охорони здоров’я та ПР ООН. А журналістів ми ознайомимо з результатами аналітичного звіту в другій половині грудня».

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua