Дайджест роздержавлення ЗМІ. Травень

В Україні реформовано лише 15 відсотків державних друкованих ЗМІ

Станом на 17 травня цього року в Україні було реформовано 13 із 86 державних друкованих ЗМІ, що становить 15 відсотків від загальної кількості таких видань, повідомив Державний комітет телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо).

“Одним з перших прийняло рішення про вихід зі складу засновників кількох відомчих газет і журналів Міністерство охорони здоров’я. Зараз чотири з них отримали нові свідоцтва про держреєстрацію і продовжують виходити як незалежні видання”, – йдеться в повідомленні.Процес роздержавлення також пройшли газета “Закон і обов’язок” (колишній засновник – Державна пенітенціарна служба України), видання Пенсійного фонду України, журнал “Конкуренція. Вісник Антимонопольного комітету”, журнал “Землевпорядний вісник”, зі складу засновників якого вийшла Державна служба з питань геодезії , картографії та кадастру, а також журнал “Мінеральні ресурси України”, який був заснований держпідприємством зі сфери управління Державної служби геології і надр.

У стадії реформування перебувають видання, співзасновниками яких є Міністерство юстиції, Міністерство економіки, Міністерство молоді та спорту, Державна служба з праці, Держфінінспекція, Держводагентство – усі вони прийняли рішення про вихід зі складу засновників друкованих ЗМІ.Крім того, за рішенням Національного агентства з питань державної служби, ліквідовано журнал “Вісник державної служби України”, Державна будівельно-архітектурна служба припинила випуск бюлетеня “Вісник Держархбудінспекції”.Водночас не прийнято рішення про реформування п’яти видань – журналів “Українська культура”, “Театрально-концертний Київ”, “Музика”, а також газет “Культура і життя” та “Кримська світлиця”, співзасновником яких є Міністерство культури України.

У Держкомтелерадіо наголосили, що у разі, якщо центральні органи виконавчої влади є засновниками (співзасновниками) кількох друкованих ЗМІ, на офіційне друковане видання може бути перетворено лише одне з таких ЗМІ. При цьому в офіційних ЗМІ публікуватимуть лише нормативно-правові акти, рішення цих органів та інформацію, обов’язковість опублікування якої передбачена законодавством. При підготовці таких видань не може використовуватися творча робота журналістів.

https://ua.interfax.com.ua/news/general/506152.html

Хмельницька міськрада виходить зі складу засновників газети “Проскурів”

Хмельницька міська рада анонсувала свій вихід зі складу засновників редакції газети міськради «Проскурів».Відповідний проект рішення сесії оприлюднений на сайті ради.Після цього кроку трудовий колектив зможе оформити газету в суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості.Процедуру реорганізації комунальної газети очолить спеціальна комісія, куди ввійдуть вісім депутатів міської ради, співробітники газети і міської ради.

  Нагадаємо, що ще 18 травня 2015 року депутати Хмельницької міської ради прийняли рішення про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції газети Хмельницької міської ради “Проскурів”.

https://ngp-ua.info/2018/05/36765

У Тлумачі частину приміщення місцевої газети віддадуть в оренду

   18 травня у Тлумачіна Івано-Франківщині відбулася чергова сесія районної ради, на якій,  зокрема, депутати обговорили питання проведення конкурсу на право оренди частини нежитлового приміщення. Як з’ясувалося, це стосується приміщення видавничого комплексу «Злагода», що розміщене у самому центрі міста на вулиці Кармалюка, 10. Керівник РВК «Злагода» Зіновій Штурнак зауважив, що довкола комплексу вже три роки тривають суди, найближче засідання відбудеться 22 травня.Мова йде про те, у чиїй власності перебуває майно – редакційній чи комунальній. Крім того, відповідно до закону про роздержавлення комунальних ЗМІ, забороняється проводити операції щодо відчуження, продажу майна редакцій, застави та передачі його в оренду.Керівника запитали, які, на його думку, незаконні дії вчиняє районна рада. На другий поверх, де розміщена редакція, ніхто не претендує – мова лише про приміщення на першому поверсі, де нині розміщений магазин.«Це приміщення візьмуть в оренду, будуть платити податок в районний бюджет», – зауважив голова райради Василь Двояк.

Голова громадської організації учасників АТО акцентував на тому, що, окрім керівника, в редакції працює і колектив. Доречно запросити їх, вислухати. Голова зауважив, що є рішення суду, де приміщення визнано за районною радою.

Натомість пан Штурнак заперечує, кажучи, що суди ще тривають, і такі рішення приймати незаконно. Зрештою питання поставили на голосування, відтак депутати підтримали передачу частини комплексу в оренду.

http://gk-press.if.ua/u-tlumachi-chastynu-prymishhennya-mistsevoyi-gazety-viddadut-v-orendu/

Відбувся семінар про роль реформованих ЗМІ в забезпеченні інформаційної безпеки країни

   Навчальний семінар «Реформування преси та інформаційна безпека», який організував і провів Укртелерадіопресінститут, відбувся 25 травня в Держкомтелерадіо. Відкриваючи зібрання, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зазначив, що на реформованих ЗМІ лежить відповідальне завдання – протидіяти російській пропаганді, надавати чесну і об’єктивну інформацію українським громадянам, які у час розвитку інформаційних технологій можуть користуватися різними медійними джерелами. Як протистояти інформаційному тероризму в умовах гібридної війни, розповів присутнім кандидат історичних наук Григорій Любовець. Про комунікаційний контент інформаційної безпеки у ході реформування державних і комунальних ЗМІ йшлося у виступі доцента кафедри військової журналістики Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Валерія Короля. На потребі пошуку нових, цивілізованих форм співпраці між владою і незалежними реформованими ЗМІ наголосив у своєму виступі голова НСЖУ Сергій Томіленко. Він також зупинився на головних внутрішніх загрозах незалежним реформованим ЗМІ – незадовільній поштовій доставці газет і журналів та зростанні поштових тарифів. Голова НСЖУ розповів про заходи, які вживає спілка, намагаючись допомогти реформованим комунальним ЗМІ вижити в непростих економічних умовах. Із законодавчими аспектами роздержавлення преси в Україні ознайомила присутніх Світлана Писаренко, викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту.

http://nsju.org/index.php/article/view/7118

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua