Дайджест роздержавлення ЗМІ. Червень

Жодна з реформованих газет не змінила української мови видання     

Держкомтелерадіо продовжує здійснювати моніторинг процесу реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ, контролюючи, зокрема,  дотримання норм закону щодо збереження мови видання реформованих видань. За результатами моніторингу, станом на 1 червня  реформовано 209 друкованих  ЗМІ та редакцій (196 – комунальних, 13 – державних). Жодне з реформованих ЗМІ не змінило української мови видання на російську. Водночас спостерігається бажання редакцій регіональних видань, які до реформування виходили лише російською мовою,  паралельно випускати ці видання й українською або перейти тільки на українську мову видання. Зокрема, у реєстраційних свідоцтвах газет «Вільногірськ» (Дніпропетровська область) та «Путивльські відомості» (Сумська область), які  до реформування виходили двома мовами, задекларовано намір видавати їх відтепер лише українською. Газета «Вечерний Николаев» змінила назву у реєстраційному свідоцтві на «Вечірній Миколаїв». Є сподівання, що і україномовного контенту у цій двомовній газеті стане більше.

http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=146607&cat_id=140366

Зареєстровано проект про зміни до закону про роздержавлення друкованих ЗМІ

6 червня 2018 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №8441 про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», ініціаторами якого стали дев’ять членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики. На черговому засіданні Комітету свободи слова, яке відбулося 6 червня, голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила, що цей законопроект містить норми, які полегшать реформування ЗМІ і дозволять завершити реформу вчасно (до кінця 2018 року – Ред.).

Медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко, яка входила до робочої групи з підготовки законопроекту, у коментарі сайту «Детектор медіа» повідомила, що, порівняно з попередніми, у цьому проекті дещо змінена концепція захисту ЗМІ, які реформуються. Зокрема, автори документу запропонували, що з 1 січня 2019 року (після завершення строку реформування), тим редакціям, яким були створені перешкоди у реформуванні, надається право створити юридичну особу з такою ж назвою, яка існувала до кінця 2018 року. А також дається 6 місяців для реєстрації, отримання свідоцтва про реєстрацію друкованого ЗМІ, і передається майно (на безоплатній основі), приміщення та земельні ділянки (на пільгових умовах як для бюджетних установ) в оренду строком на 5 років.

Нагадаємо, 1 березня 2018 року Верховна Рада відхилила проект №6560 про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації, внесений членами Комітету з питань свободи слова та рекомендований Комітетом до ухвалення за основу.

Проект передбачав внесення змін до низки статей, а саме щодо виділу редакцій з засобів масової інформації (оскільки деякі редакції діють як структурні підрозділи). Їх відповідно не можна реорганізувати чи змінити склад їх засновників. Натомість виділ передбачає створення окремої юридичної особи у тому числі на підставі рішення суду.

Як писав «Детектор медіа», для вдосконалення реформи в парламенті зареєстровано кілька законопроектів №№ 6560, 7291 і 7395, які пропонують зміни до закону про реформування державної та комунальної друкованої преси.

http://detector.media/rinok/article/138291/2018-06-07-u-parlamenti-zareestrovano-proekt-pro-zmini-do-zakonu-pro-derzhavni-i-komunalni-zmi/

«Каховську зорю» таки примушують звільнити приміщення

Повернути Каховській районній раді орендовані приміщення площею 311,39 кв. м. за адресою вул. Соборності, 11 доведеться комунальному підприємству “Редакція газети “Каховська зоря”. Відповідна постанова 29 травня винесена Верховним судом України і того ж дня набрала законної сили. Постанова була оприлюднена 12 червня.

Верховний суд України залишив без задоволення касаційну скаргу редакції “Каховської зорі” і залишив без змін рішення Господарського суду Херсонської області від 6 листопада 2017 року за позовом Каховської райради та постанову Одеського апеляційного господарського суду від 25 січня п. р. Суди обох інстанцій визнали припиненим спірний договір оренди на вказане майно з 2 січня 2017 року у зв’язку з закінченням його строку.

“Встановивши обставину припинення договору оренди №01/14 від 2 лютого 2014 р. та відсутність у КП «Редакція газети «Каховська зоря» правових підстав для подальшого зайняття спірних приміщень (з 03.01.2017), суд першої інстанції обґрунтовано задовольнив вимогу первісного позову Каховської райради про зобов’язання редакції повернути орендоване майно шляхом підписання акту приймання-передачі майна”, — вказано у постанові Верховного суду України.

У ньому також підкреслюється, що редакція газети “помилково ототожнює правовий інститут пролонгації договору оренди державного чи комунального майна, який реалізується внаслідок мовчазної згоди сторін договору”. В самій же редакції наголошували, що ці судові процеси є тиском на газету і спробою затягнути процес її роздержавлення. Проте в жодному рішенні або постанові суду взагалі не згадувалася дана реформа і підкреслювалося, що мова йде про суто майновий спір.

Наполягала на цьому і голова Каховської райради Тетяна Тертична. За її словами, “Каховська зоря” повинна була підписати з райрадою акти прийому-передачі і повернути орендоване майно у належному стані у зв’язку з закінченням договору оренди. У звільнених приміщеннях планувалося розмістити районний Центр надання адмінпослуг. Редакції газети ж передбачалось передати в оренду 132,4 кв. м. на другому поверсі будівлі.

https://newday.kherson.ua/kahovska-zorja-povinna-zvilniti-primishhennja/

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua