Діагностика = життя

Чи реально зупинити рак?  Ліки, на які чекають десятками років існують, і вони є простими – своєчасна діагностика! Саме цю найголовнішу думку намагалися донести до краян гості Тернопільського прес-клубу, які зібралися разом із журналістами у час, коли відзначається день боротьби із раком молочної залози, щоб повідомити –  зупинити рак разом можна, а Тернопільщина долучається до Всеукраїнського медійно-соціального онкологічного проекту «РАК_КРУПНИМ_ПЛАНОМ»

— Цей соціальний проект буде безстроковим, бо про онкологію  загалом та рак молочної залози зокрема потрібно говорити не тільки у всесвітні дні боротьби із недугою, а завжди і постійно. Тільки завдяки профілактичним заходам можна досягти  реальних результатів у подоланні недуги, – каже координаторка проекту Надія Копилець.

 Діагноз «рак молочної залози» щороку в Україні ставлять майже 14,5 тисячам жінок. Приблизно 5,5 тисяч хворих із таким діагнозом помирають, 25 відсотків жертв цього виду раку — молоді жінки. За словами заступниці начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Тетяни Скарлош, у Тернопільській області щороку виявляють майже три сотні нових хворих. Так, торік рак молочної залози діагностували в 308 пацієнток, 163 жінок внаслідок цієї недуги померли.

Водночас лікарка зазначила, що  рак молочної залози – це не суто жіноча хвороба. «Ця патологія – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Та  у чоловіків її також діагностують. Так, на Тернопільщині минулоріч троє чоловіків захворіло на цю недугу», — повідомила фахівчиня.

Головний спеціаліст управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА з питань акушерства і гінекології Олексій Федченко наголосив, що причин захворювань на рак молочної залози є багато. Але найчастіше – жінки із ожирінням, згубними звичками, пізньою менопаузою, ті, які пізно народили дітей або не вигодовували їх груддю.

Усі спікери засідання Тернопільського прес-клубу, приуроченому темі боротьби із раком молочної залози – а це і  заступник гендиректора з хірургічної роботи КНП «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» ТОР Микола Прокопчук,  голова постійної комісії Тернопільської міської ради з гуманітарних питань Володимир Місько,  голова  ГО  «Амазонки Тернопілля Марина Орап – наполягали на одному – вчасне проведення обстеження.

Кожній жінці після 50 років слід кожні два роки проходити мамографію. Жінкам із груп ризику – мамографічне обстеження рекомендують вже після 40 років. На Тернопільщині діють три потужні мамографи –  в обласному онкологічному диспансері, у Заліщицькій та Теребовлянській районних лікарнях.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua