Кожна дитина потребує  не так досконалого, як люблячого та турботливого татка

Такий головний лейтмотив круглого столу, який відбувся у Тернопільському прес-клубі. Про сімейні цінності, любов і взаємоповагу у родині та важливість присутності батька – фізичного та емоційного –  у вихованні дитини обговорювали  представники громадськості, духовенства та влади. Ініціювали зустріч громадські організації “Міжнародний Центр Батьківства” та “Можливість”. 

Про необхідність берегти та пропагувати традиційну родину, не переймати нетипові для нас орієнтири, сприяти зменшенню неблагополучних та неповних сімей, ширше відзначати День сім’ї, День батька наголосив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. «Я приміром, противник такої реформи, як «Шлюб за добу», – додав чиновник. – Це призводить до руйнування фундаменту нації, нівелювання родинних цінностей. Відтак, збільшується кількість розлучень, на жаль».

На сьогодні в Україні до 60% шлюбів розпадається у перші п’ять  років спільного життя.

На думку начальника відділу сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігоря Чорного, на державному рівні мало уваги приділяється підтримці сім’ї. «Немає у нас загальнонаціональної програми для вирішення цієї важливої проблеми. У  ній повинні бути визначені пріоритети, на які держава повинна звертати увагу,  показати, як необхідно, що потрібно робити для підтримки сім’ї. На основі цього мали б прийматися області чи районні програми».

Очільник Збаража, батько 5-ти дітей Роман Полікровський  розповів про власний досвід виховання. «Виховуючи дітей, потрібно займатися і самовихованням.  Коли ти кажеш дітям не робити того чи іншого, то сам повинен дотримуватися таких вимог, показувати приклад, адже діти копіюють батьків. І це стосується усіх аспектів – від ставлення до батьків та дружини до виконання власних обіцянок тощо. Варто завжди пам’ятати – якщо батько не бере активної участі у вихованні дітей, то цим займеться вулиця».

Виконавчий директор ГО ” Міжнародний центр батьківства” Сергій Цвєтков наголосив, спираючись на результати міжнародних досліджень, що «Фізична чи емоційна відсутність батька в сім’ї позначається на всіх етапах розвитку дитини». Інформацією для роздумів є соціологічні дослідження, проведені у США, щодо впливу відсутності батька на дітей. Так, у 35 разів збільшується вірогідність втечі з дому, у 20 разів – вірогідність того, що діти опиняться у в’язниці, у 10 – що стануть наркозалежними, у 5 – що можуть здійснити самогубство. А діти, які виростають із турботливим батьком, більш схильні стати співчутливими в дорослому житті, вони виявлятимуть турботу та увагу до інших та стають самі хорошими батьками.

Сьогодні половина дітей в Україні виховуються у неповних сім’ях, більшість з яких (94%) у складі мати-дитина. До того ж, за результатами вітчизняного соціально-демографічного обстеження “Сім’я та сімейні відносини”, дружина є основним виконавцем обов’язків по догляду за дітьми майже у 75% сімей респондентів з повних сімей, причому у решті випадків таким основним виконавцем є навіть частіше представники прабатьківського покоління (бабуся / дідусь), аніж батько дитини.

Обговорюючи проблеми ролі батька у виховання дітей, учасники круглого столу погодилися з тим, що варто  виховання відповідального тата потрібно проводити і у школах. Йшлося і про шляхи, які б спонукали батьків приділяти увагу своїм дітям. Приміром, запровадити у Тернополі відзнаку для відповідальних татів тощо.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua