Крапку справедливості щодо газети «Свобода плюс Тернопільщина» ще не поставлено

   Продовжується судова тяганина навколо колишньої газети обласних ради та держадміністрації «Свобода». Чергове засідання в Тернопільському окружному адміністративному суді мало відбутися 23 травня, відтак його перенесли на 1 липня, а сьогодні – уже аж на 1 серпня ( суддя то захворіла, то у відпустку пішла…), тож колектив редакції вимушений залишатися у досить непевній ситуації.

Коротко нагадаємо, що редакція не змогла завершити реформування у відведений ( законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації») строк, тобто до 1 січня 2019-го, тому, що ні керівництво облдержадміністрації, ні керівництво облради без поважних причин так і не підписали договір про передачу прав на засіб масової інформації. Зрозумівши ще раніше , що реалізувати право на роздержавлення йому не дадуть, і прагнучи зберегти газету, колектив зареєстрував у жовтні минулого року товариство з обмеженою відповідальністю, щоб випускати видання з дещо іншою назвою – «Свобода плюс Тернопільщина». З позовом до реєстратора відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Управління державної реєстрації Тернопільської міської ради, який зареєстрував згадане ТОВ, і звернулася до суду обласна рада, вимагаючи визнати такі дії протиправними і скасувати реєстраційний запис. Відтак у грудні було відкрите судове провадження – справа № 500/2686/18 – про яке в редакції дізналися випадково, і лише волею щасливого випадку встигли вчасно звернутися до суду, аби бути залученими третьою стороною на боці відповідача. У випадку, якби суд визнав реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю незаконною, то газета «Свобода плюс Тернопільщина» не змогла б виходити.
Справа набула широкого розголосу навіть у всеукраїнському масштабі. У Національній спілці журналістів України дії керівництва Тернопільської обласної ради назвали ворожими для преси і такими, що дискредитують реалізовану в країні медіа-реформу. Однак крапку справедливості все ще не поставлено.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua