«Кінохвиля» чекає гостей навіть з Голлівуду

 

Післязавтра в Тернополі стартує IV міжнародний ( вперше в такому статусі) форум «КіноХвиля/FilmWave». Як зазначив на пресконференції у Тернопільському прес-клубі один із його засновників, голова асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра, це майданчик не просто для перегляду фільмів, а й для дискусій щодо важливих питань галузі, і не тільки.

«Якщо минулого року, наприклад, ми порушували проблеми взаємодії кіновиробників та кінотеатрів, кіновиробників та кінокритиків, то цьогоріч звучатимуть теми, пов’язані з екранізацією літературних творів, взаємодією влади і бізнесу, функціонуванням кінокомісій, а також вдосконаленням законодавства, – сказав він. – Родзинка ж цьогорічного форуму – це презентація успіхів українців у легендарному Голлівуді. Новий проект «Від України до Голлівуду» є великою спільною роботою Держкіно та компанії «Fresh Production Group», і присвячений дослідженню ролі українців у розвитку американського кіновиробництва. Серед тематичних акцентів четвертої «Кінохвилі» – також інформаційна безпека та медіа грамотність, цьому будуть присвячені окремі панельні дискусії. Хотів би привернути увагу і до презентації фільмів, які знімалися в Тернополі. Власне, це й була наша мета з самого початку – долучитися не лише до інформування та популяризації кіно, а й до кіновиробництва та формування професійного середовища».
Найцікавіші заходи кінофоруму журналістам анонсував його програмний директор Юрій Матевощук. Крім перегляду десятків фільмів та вже згаданих панельних дискусій любителів кіно очікують цікаві творчі зустрічі, презентації книг, конкурси і навіть можливість взяти участь у кастингах. Чекають у Тернополі і на особливих гостей, про яких коротко розповіла виконуюча обов’язки директора КП «Тернопільська кінокомісія» Олеся Виговська. Зокрема, на один з показів має приїхати відомий американський фахівець з кінематографічних спецефектів, лауреат премії «Оскар» Євген Мамут. Заступниця генерального директора КП «Фірма «Кінодністер» Наталія Музичук зупинилася на кінострічках, створених фахівцями цього підприємства. А директорка «СінемаСіті» Тетяна Басалига нагадала присутнім, що формат обговорення фільмів відразу після перегляду з тими, хто їх створив, тернопільські кінотеатри започаткували чи не першими в Україні. « І ми привчили людей до українського кіно, – констатувала вона. – І коли я бачу, що стрічка має, скажімо, 20 мільйонів переглядів, і більше мільйона дав саме наш невеликий Тернопіль, то це не може не радувати».
З повною програмою ІV Міжнародного кінофоруму “КіноХвиля”, що проходитиме у Тернополі з 13 по 15 листопада, можна ознайомитись за цим посиланням – http://filmcommission.com.ua/programa-filmwawe-2019/?fbclid=IwAR3a03XScr8FZqL7mWtFlvHVYJ9Z2D6_wZKzt36IfyEpEVmtn0kVs8ohHX4 .

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua