Михайло Зубик розповів про проблеми телебачення та радіо в області і про те, як вони вирішуються

У Тернопільському прес-клубі про свою діяльність впродовж минулого року прозвітував перед журналістами представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Тернопільській області  Михайло Зубик.  При цьому він зупинився на основних проблемах телебачення та радіо в області. Покриття території області сигналами цифрового телебачення становить у середньому 60 відсотків, а охоплення населення «цифрою» – близько 70. «Білою плямою», як і було за аналогового телебачення, залишається південна частина області – Борщівський, Заліщицький, Монастириський райони, а також частина Гусятинського, Бучацького і Чортківського. Продовжує негативно впливати і специфічний рельєф області (густа мережа ярів, балок та річкових долин), що перешкоджає поширенню телекомунікаційних сигналів також на її заході та півночі. Тож відключення аналогового телебачення передбачало додаткові проблеми з прийомом телепрограм. З ініціативи та за наполягання представника Національної ради з питань телебачення і радіомовлення   було відкрито телефонну «гарячу лінію» при облдержадміністрації. Відтак переважна більшість скарг, що надходили від населення впродовж вересня-грудня минулого року, стосувалися суттєвого погіршення прийому телепрограм у цифровому форматі після 1 вересня 2018 року. Кількість таких скарг значно зменшилася лише після того, як глядачам було рекомендовано письмово звертатися в Національну раду  з метою подальшої передачі претензій оператору цифрового телебачення – компанії «Зеонбуд».

   Щодо сфери радіомовлення, то його проводова мережа продовжує скорочуватися – так, у порівнянні з минулим роком число радіоточок зменшилося ще на 7543 (32 відсотки). Повноцінно ж замінити дротове радіо в плані охоплення аудиторії, як констатував поки-що не вдається. Однак мережа 1-ї програми суспільного радіомовника в області в основному розгорнута. «Більше десятиліття діяльності на цій посаді на всіх рівнях відстоював не лише збереження, а й розвиток місцевого радіомовлення, – зазначив Михайло Зубик. – Тому активно підтримав і перспективу розбудови малопотужного ФМ-радіо для територіальних громад, яка відкрилася з ініціативи наглядового органу на початку 2016-го. На даний час одна місцева ТРО вже отримала ліцензію і ще чотири подали заяви на прорахунок ФМ-частот для організації малопотужного ефірного радіомовлення в регіоні. Є сподівання, і що вихід в ефір редакції Кременецького районного радіомовлення на частоті 100,5 МГц ( це заплановано на квітень цього року) стане потужним імпульсом для інших радіо-організацій області».

   Відповідаючи на запитання журналістів, Михайло Зубик також торкнувся низки питань щодо дотримання теле- та радіо-організаціями законодавства під час передвиборчої кампанії.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua