Навчалися редактори комунальних ЗМІ, які реформуються

У Києві відбувся навчальний семінар «Актуальні питання фінансової, юридичної, господарської діяльності місцевих друкованих ЗМІ, які змінили форму власності або знаходяться у стадії зміни». Організатори заходи – Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Держкомтелерадіо та Укртелерадіопресінститут. У заході взяли участь майже 100 редакторів та бухгалтерів комунальних друкованих ЗМІ, що проходять процес реформування.

Як зазначив заступник Голови Держкомтелерадіо Микола Білоус, до Зведеного переліку об’єктів реформування, який веде Держкомтелерадіо,   внесено 753 державних і комунальних друкованих ЗМІ (662 – комунальних, 91 – державних). За результатами моніторингу процесу реформування, який систематично здійснює Держкомтелерадіо, станом на 25 липня  2018 року реформовано 222 друкованих  ЗМІ та редакцій (207 – комунальних, 15 – державних) із збереженням їх назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості. Це становить близько 31% комунальних та 17% державних видань від загальної кількості об’єктів реформування.

 «Спостерігається закономірність: колективи редакцій комунальних ЗМІ, що отримували суттєве фінансування з місцевого бюджету (зокрема, в Закарпатській, Львівській, Київській областях) зволікають із початком процесу роздержавлення, – зазначив Микола Білоус. – Водночас колективи редакцій, що протягом значного часу забезпечують діяльність редакцій без допомоги з боку співзасновників (зокрема,  у Вінницькій, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Тернопільській,  Чернігівській, Чернівецькій областях) активно здійснювали  процес реформування. У зазначених областях завершили процес реформування в середньому  49% редакцій комунальних видань».

Микола Білоус висловив сподівання, що семінар, на якому розглядаються практичні питання фінансової і господарської діяльності ЗМІ, надасть колективам більше впевненості у собі, навчить заробляти кошти і правильно їх витрачати.

Спікери семінару – директор АФ «Контракти-Аудит», голова клубу бухгалтерів Володимир Блотнер та аудитор, податковий консультант,лектор видань «Дебет-Кредит», «Ліга Закон» Людмила Тимофеєва – зупинилися на проблемах, з якими найчастіше стикаються реформовані ЗМІ. Зокрема, говорили про відмінності та переваги спрощеної і загальної системи оподаткування, про розподіл прибутку та його облік, про бухгалтерські та податкові нюанси ліквідації основних засобів тощо.

http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=148268&cat_id=140366

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua