“На Тернопільщині – виборчий скандал!”

Ще вчора ввечері стало відомо,  що ЦВК достроково припинило повноваження усього складу ( 36 членів) окружної виборчої комісії з виборів Президента України  територіального виборчого округу № 163 міста Тернополя у зв’язку із порушенням нею Закону України “Про вибори Президента України”. Причиною стали висновки, зроблені Центральною виборчою комісією після ознайомлення з копією постанови даної ОВК від 10 березня 2019 року № 8 “Про утворення дільничних виборчих комісій в межах ТВО 163” та поясненнями голови цієї комісії  Миколи Крука Миколи від 12 березня 2019 року.  Як повідомила прес-служба ЦВК, встановлено, що тернопільська  комісія при формуванні дільничних виборчих комісій допустила порушення частини 11 статті 24 Закону України «Про вибори Президента України», яка регламентує порядок визначення часток керівних посад (голів, заступників голів та секретарів) у дільничних виборчих комісіях для кожного суб’єкта подання кандидатур (кандидата на пост Президента).

    «У своїх поясненнях голова окружної виборчої комісії Крук М.П. зазначив, – йдеться у відповідній постанові ЦВК, – що постанову від 10 березня 2019 року № 8 прийнято цією комісією з порушеннями вимог Закону України “Про вибори Президента України”. Так, під час розгляду на засіданні окружної виборчої комісії 10 березня 2019 року проекту вказаної постанови з числа членів комісії було визначено головуючого, який доповідав зазначене питання, хоча голова комісії був присутній на засіданні та доповідав інші питання порядку денного. Крім того, як вбачається з пояснень голови окружної виборчої комісії, пропозиції щодо кандидатур на керівні посади у дільничних виборчих комісіях подавалися присутніми на засіданні довіреними особами кандидатів на пост Президента України, а в разі відсутності довіреної особи – членами комісії. При цьому окружною виборчою комісією не було забезпечено пропорційного розподілення квот керівних посад у дільничних виборчих комісіях, отриманих кандидатами на пост Президента України, чим порушено вимоги статті 24 Закону. Разом з тим 12 березня 2019 року до Центральної виборчої комісії надійшли пояснення заступника голови окружної виборчої комісії Цимбровського Євгена Євстахійовича, у яких він визнав, що мало місце порушення квотного принципу під час розподілу посад голів, заступників голів, секретарів дільничних виборчих комісій, однак зазначив, що в цілому склад дільничних виборчих комісій був сформований за погодженням із суб’єктами внесення подань кандидатур до складу цих комісій».

   Як повідомив тепер вже колишній голова ОВК округу № 163 Микола Крук в коментарі тернопільській ОПОРІ, він «зупинив та викрив корумповану схему розподілу керівних посад в дільничних виборчих комісій. Він вважає, що довірені особи кандидатів теж попередньо домовилися між собою відносно питання формування керівного складу ДВК, що є протизаконним. Також Микола Крук повідомив, що ця проблема може стосуватися і постанов окружних виборчих комісій інших округів, тому ЦВК має перевірити кожну комісію». Також спостерігачі тернопільської Опори взяли коментар у одного з колишніх членів виборчої комісії Петра Жука, який був обраний головуючим на засіданні ОВК округу №163 10 березня. Він повідомив, що голова комісії поскаржився в ЦВК на те, що його усунули від керівництва комісією та на нього чиниться тиск, а також додав, що сама постанова №8 не містить грубого порушення закону і комісія не вийшла за рамки закону. Мовляв, коли 10 березня його обрали головуючим на засіданні, то голова ОВК проголосував за це рішення та не мав заперечень, що підтверджує наявний  відеозапис, однак наступного дня Микола Крук вже заперечив свої дії та сказав, що на нього вчинили тиск. Також Петро Жук розповів ОПОРІ, що присутні на засіданні представники майже всіх суб’єктів виборчого процесу жодних заперечень щодо такого керівного складу ДВК не мали, і до цього часу жоден суб’єкт виборчого процесу не поскаржився, тому підставою розгляду цього питання було звернення голови комісії до ЦВК. Окрім цього він вважає, що керівництво ОВК №163 не виконало покладених на нього обов’язків.

   Сьогодні у приміщенні «Березолю», де розміщується  ОВК №163, гаряче. Кабінет голови комісії опечатаний. Колишні члени комісії не можуть потрапити на свої робочі місця і навіть викликали поліцію. Гостро стоїть питання про можливий зрив термінів виборчого процесу. Адже згідно з постановою ЦВК необхідно, щоб кандидати на пост Президента України, які мають право подання кандидатур до складу окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 163, не пізніше 24 години 14 березня 2019 року внести подання до ЦВК щодо кандидатур для включення до складу зазначеної окружної виборчої комісії.  А ОВК  територіального виборчого округу № 163 має терміново сформувати новий склад, щоб до 16 березня 2019 року стигнути утворити дільничні виборчі комісії.

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua