На Тернопільщині явка виборців  низька

Так, станом на 16.00 на Тернопільщині проголосувало 34,93% виборців. Найактивніші виборці на окрузі №165 (з центром у Зборові), тут на дільниці прийшло 38,72% виборців. Найнижча явка на ВО №164 (з центром у Збаражі) – лише 34,06% виборців.

За словами начальника головного управління Національної поліції у Тернопільській області, станом на 18.00 до правоохоронців надійшло 26 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства. «Найбільша кількість порушень стосувалася незаконної агітації – 9 випадків. Надходили  повідомлення про видачу бюлетеня без пред’явлення документа, відсутність виборця у списках для голосування.  Було дві скарги на неправомірні дії правоохоронців. Поліцейські перевіряють дані повідомлення, зазначив Олександр Богомол. –  У день голосування поліцейські склали два адмінпротоколи: один за статтею 173 КУпАП – дрібне хуліганство та  один за статтею 183 КУпАП – завідомо неправдивий виклик спеціальних служб».

Загалом ситуація ситуація в області спокійна. Зафіксовані правоохоронцями порушення не впливають на волевиявлення громадян. Працівники поліції продовжують нести службу в посиленому режимі та забезпечувати законність виборчого процесу.

Спостерігачі від громадських організацій також стверджують, що суттєвих порушень, які б вплинули на результати голосування, вони не реєструють.

Олександр Домбровський (коаліції ГО «За чесні та прозорі вибори!»): «В області працює 5 мобільних груп наших спостерігачів – у кожному з округів. Фіксуємо незначні порушення. Приміром, у селі Стрілківці Борщівського району – незаконна агітація, У селі Погрібець Зборівського району – спроба видачі бюлетеня без паспорта, є випадки оприлюднення волевиявлення у соціальних мережах. При цьому громадянин опублікував свій бюлетень і визнав, що це порушення».

Ольга  Мазаєва (ОПОРА): «У Теребовлянському районі бюлетень видано за водійськими правами. Спостерігачі повідомили про порушення поліцію. За словами члена ДВК, вона подумала, що пред’явлено ID-картку. Зафіксовано факт, коли проголосувала людина, яка повинна була голосувати  на дому. При цьому члени комісії, які вирушили із переносною скринькою, ще не повернулися».

Тетяна Семусь (обласний осередок Комітету виборців України): «На одній із дільниць Тернополя представник поліції сфотографував посвідчення одного із журналістів, хоча не мав права цього робити. Ще на одній дільниці поліцейський перебував у приміщенні для голосування, що також є протиправним. Про ці випадки повідомлено керівництво Нацполіції в області. Члени деяких ДВК у Тернополі жаліються, що тканина, якою обтягнуті кабінки для голосування надто прозора – можна побачити, як голосують люди. Фіксують спостерігачі КВУ і наявність політичної реклами в області, особливо в стихійних місцях. Водночас, приємно вразила дільниця 611095 в обласному центрі – члени ДВК створили інформаційний стенд, на якому постійно подають поточні повідомлення».

Ігор Процик (Центр суспільних досліджень ПОЛІС): «На багатьох дільницях інформаційні плакати про кандидатів у депутати розміщені не в алфавітному порядку, як цього вимагає закон, а плакати про політичні сили – не так, як у бюлетені.На багатьох великих дільницях бракує скриньок, що створює черги та незручності для виборців».

Представники штабів політичних сил та кандидатів  також наголосили: їхні спостерігачі в усіх виборчих округах не фіксують значних порушень, вибори відбуваються спокійно та без ексцесів.

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua