Андрій Левус: «Наступним етапом революції має стати очищення економічного життя України від впливу проросійських олігархів»

Презентуючи у Тернопільському прес-клубі діяльність Всеукраїнської мережі «Вільні Люди», її голова, народний депутат України Андрій Левус насамперед відверто поділився з журналістами своїм баченням невтішної політичної ситуації, яка існує на сьогодні в Україні.

   – Зараз Україна знаходиться в зоні політичної турбулентності, коли розпочинається війна всіх проти всіх – як між олігархами, так і між патріотичними силами – в якій ми можемо втратити державу, – сказав він. – На жаль, ми не засвоїли уроків гіркого досвіду взаємопоборення в минулому. І всі чомусь думають, що от Україна є, ми вже її не втратимо, тому можна займатися розборками, мірятися рейтингами, боротися за владні повноваження і фінансові потоки. І вся ця метушня на межі клоунади, яку ми бачимо як у Верховній Раді, так і поза нею,  вже виходить за рамки нормальної державницької політики, і навіть за рамки політики в цілому.

   Ми спостерігаємо велику інформаційну війну в режимі онлайн, в якій руйнуються державні основи. З одного боку – реваншистські сили у спілці з російськими та проросійськими олігархами, які хочуть повернути втрачене внаслідок Революції Гідності. З іншого –  широкий спектр патріотичної опозиції, люди, які були разом з нами на Майдані і з якими раніше пліч о пліч боролися проти режиму Януковича і проросійських сил. Які ставлять іноді правильні питання щодо корупції у вищих ешелонах владі чи узурпації влади з боку Адміністрації Президента, але якщо ще в 2014-2015 роках їхня критика була конструктивною, то зараз вона стала руйнуючою і ставить під загрозу самі основи держави. В свою чергу Президент та його оточення не докладають потрібних зусиль, щоб знищити реваншистські сили, і головне – сили олігархічні, бо ми рухаємося по замкнутому колу.

   Після Революції довелося відразу зіштовхнутися з російською агресією, і це не дало змоги провести жорстку внутрішню чистку. І поки ми гасили зовнішню пожежу, то втратили з поля зору олігархів. Вони ж якщо кілька років тому ще боялися і, зважаючи на ще свіжу пам’ять народу про режим Януковича, старалися не нагнітати ситуацію,  то в 2016-му вже почали повністю відновлювати свої позиції. При цьому вони залишилися в ніші загальнонаціональних медіа. А володіючи медіа і величезним фінансовим ресурсом та природними монополіями, вони й далі серйозно впливають на українську політику і Президента. Наведу близький вам приклад. Тернопільське обленерго теж знаходиться під контролем російського олігарха Григоришина, який фінансував Компартію України і тероризм на Луганщині. І поки ми не розірвемо це зачароване коло, поки не позбавимо російських та проросійських олігархів власності в Україні, суттєвих змін в країні бути не може – будуть лише знову і знову чергуватися зради, урядові кризи і перевибори. Тому вважаю, що наступним етапом української революції (вона повинна виражатися не у вуличних протистояннях, які зараз небезпечні, а саме в докорінних змінах в політичному й економічному сегментах) – має стати очищення економічного і господарського життя України від впливу  проросійських олігархів. І як наслідок  – це має бути справжня, а не скандальна і популістська, як це можна часто спостерігати зараз стосовно того чи іншого діяча, антикорупційна революція. Тому що ні для кого не секрет, що той самий олігарх Григоришин продовжує фінансувати в Україні цілі політичні партії, в тому числі й популістські антикорупційні . А це ж людина, яка веде бізнес на окупованих територіях, і яка заробила мільярди доларів в путінській Росії. Хтось повірить, що ФСБ дозволило Григоришину зробити це просто так? Звичайно ж він елемент великого путінського конгломерату. І звичайно робитиме все для того, щоб Україна залишалася в сферах впливу Російської Федерації…».

   Виходячи з вищесказаного, одним з головних пріоритетів своєї діяльності «Вільні люди» визначили саме економічну деокупацію – очищення української економіки від тиску російських і проросійських олігархів. Для цього вони вважають необхідним «бути над бійкою» і максимально об’єднати зусилля і громадськості, і політиків, і представників бізнесу та влади. Результативною потугою такого об’єднання був національний круглий стіл «Єдність заради перемоги», який відбувся не так давно в Києві. А незабаром – і, до речі, саме на Тернопільщині – має відбутися ще один представницький форум, що має на меті підготувати необхідні зміни в Конституції України.

   Про ще одну велику і непросту в досягненні мету, яку поставила перед собою організація, говорила на прес-конференції відома тернопільська письменниця і волонтер, член Ради Всеукраїнської  мережі «Вільні люди» Лілія Мусіхіна:

   –  «Необхідно сформувати нове виборче право. Не може бути так, щоб тих, від кого завтра залежатиме доля держави, обирали діти по віку, чи ті, хто вчинив злочини проти держави, чи якісь неадекватні особи. Своє покликання бачу в тому, щоб змінити підхід до виборчого права. Я не правник, і ще не знаю, як достеменно ми це робитимемо, але робитимемо все можливе».

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua