Будьте пильні, насувається невідомий грип!

На прес-конференції у Тернопільському прес-клубі фахівці розповіли журналістам про сьогоднішню ситуаціюв області із захворюваністю на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. За словами лікаря-епідеміолога «Тернопільського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України» Світлани Маціпури рівень захворюваності на ГОРЗ наразі відповідає середнім сезонним показникам і становить 197 випадків на 100 тисяч населення, однак їх кількість поступово збільшується, особливо серед дітей шкільного віку. Грипу на Тернопільщині зафіксовано ще не було. Але з джерел Всесвітньої організації охорони здоров’я вже відомо, що в цьому сезоні ми зіткнемося з трьома різновидами грипу -А/H3N2- Гонконг, В-Брісбен та А/H1N1-Мічіган. З останнім українці ще не стикалися, він виділений у 2015 році і за структурою схожий з пандемічним вірусом H1N1-Каліфорнія, і саме його спеціалісти вважають найнебезпечнішим. Піки захворюваності на грип традиційно очікуються наприкінці року та відразу після Різдвяних свят.

    Про те, що являє собою вірус грипу, як передається, чим небезпечний для людини і як з ним боротися, нагадала журналістам завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань  «Тернопільського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України» Марія Павельєва. А головний позаштатний спеціаліст-інфекціоніст управління охорони здоров’я Олена Герасименко звернулася із закликом до населення робити щеплення проти грипу, а в разі захворювання та виявлення тривожних симптомів в жодному разі не затягувати час самолікуванням, а якнайшвидше звертатися до лікаря. В тернопільських аптеках наразі можна придбати лише одну з чотирьох рекомендованих ВООЗ вакцин –  «ДжіСіФлю» корейського виробництва вартістю 226 гривень.

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua