Віктор Чумак: «В Україні олігархічні групи як контролювали економіку та політичну діяльність, так і контролюють»

На цьому наголосив заступник голови Комітету Верховної ради з питань запобігання і протидії корупції, народний депутат Віктор Чумак під час прес-конференції у Тернопільському прес-клубі. «Вони хочуть таку ситуацію зберегти, тому шукають шляхи, щоб дискредитувати та змінити антикорупційне законодавство», – додав депутат. Саме тому, на його думку,  ще немає потужних результатів від діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції, хоча уже перші гучні справи і з’явилися.

Електронне декларування – це потужний інструмент боротьби з корупцією. «Аналіз електронних декларацій показав, що найбільш кспішними бізнесменами є не державні службовці та посадовці, а слени їхніх родин – дружини, діти, – наголосив Віктор Чумак. – У нас найбільш успішні дружини – це дружини суддів і прокурорів. У нас немає відповідальності за те, що відбувалося раніше. Стаття за незаконне збагачення почала працювати тільки у лютому 2015 року, і не можна притягнути до відповідальності за незаконне збагачення, яке відбувалося раніше. Але завдяки системі декларацій можна постійно моніторити та аналізувати, як зростають чи не зростають статки високопосадовців. І він дасть можливість притягати людей за незаконне збагачення надалі».

На думку народного депутата, ситуація кардинально зміниться тоді, коли до влади прийдуть нові політики, нові партії. Адже зараз одні й ті ж обличчя у Верховній раді, які переходять від партії до партії. «Владу потрібно оновлювати. Тоді відчуватиметься прогрес, – каже Віктор Чумак. – На моє переконання, вибори повинні відбуватися винятково за пропорційною системою з відкритими списками, заборонити телевізійну та радіо рекламу, візуальну рекламу на біл-бодах тощо. Варто знизити прохідний бар’єр до двох відсотків. Тоді у Верховній раді з’явиться нова політична еліта. Зрештою, виборцям варто також  аналізувати діяльність того чи іншого депутата та дати можливість молодим політикам змінювати країну».

За його словами, головною метою 90% людей, які прийшли до влади,  не вирішення соціальних, медичних, економічних питань, капіталізація власних коштів.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua