Віктор Чумак: «В Україні олігархічні групи як контролювали економіку та політичну діяльність, так і контролюють»

На цьому наголосив заступник голови Комітету Верховної ради з питань запобігання і протидії корупції, народний депутат Віктор Чумак під час прес-конференції у Тернопільському прес-клубі. «Вони хочуть таку ситуацію зберегти, тому шукають шляхи, щоб дискредитувати та змінити антикорупційне законодавство», – додав депутат. Саме тому, на його думку,  ще немає потужних результатів від діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції, хоча уже перші гучні справи і з’явилися.

Електронне декларування – це потужний інструмент боротьби з корупцією. «Аналіз електронних декларацій показав, що найбільш кспішними бізнесменами є не державні службовці та посадовці, а слени їхніх родин – дружини, діти, – наголосив Віктор Чумак. – У нас найбільш успішні дружини – це дружини суддів і прокурорів. У нас немає відповідальності за те, що відбувалося раніше. Стаття за незаконне збагачення почала працювати тільки у лютому 2015 року, і не можна притягнути до відповідальності за незаконне збагачення, яке відбувалося раніше. Але завдяки системі декларацій можна постійно моніторити та аналізувати, як зростають чи не зростають статки високопосадовців. І він дасть можливість притягати людей за незаконне збагачення надалі».

На думку народного депутата, ситуація кардинально зміниться тоді, коли до влади прийдуть нові політики, нові партії. Адже зараз одні й ті ж обличчя у Верховній раді, які переходять від партії до партії. «Владу потрібно оновлювати. Тоді відчуватиметься прогрес, – каже Віктор Чумак. – На моє переконання, вибори повинні відбуватися винятково за пропорційною системою з відкритими списками, заборонити телевізійну та радіо рекламу, візуальну рекламу на біл-бодах тощо. Варто знизити прохідний бар’єр до двох відсотків. Тоді у Верховній раді з’явиться нова політична еліта. Зрештою, виборцям варто також  аналізувати діяльність того чи іншого депутата та дати можливість молодим політикам змінювати країну».

За його словами, головною метою 90% людей, які прийшли до влади,  не вирішення соціальних, медичних, економічних питань, капіталізація власних коштів.

image_print
Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua