В кращих університетах світу можна навчатися безкоштовно і не виходячи з дому

Можливості самоосвіти останнім часом розширилися фантастично. Вже років десять за допомогою інтернету всі бажаючі мають можливість навчатися на Масових відкритих (безкоштовних) онлайн курсах (англійською – МOOC, Massive open online course). Організовують такі зазвичай провідні міжнародні університети, як то широко відомі Гарвардський, Оксфордський чи Університет Квінсленду в Австралії. І вибирати там можна на власний смак фактично з будь-якої сфери освіти. Від психології – до класичної музики, від агроіндустрії – до сфери ІТ.
Кілька років тому до ініціативи проведення таких курсів долучилась і Україна. «Прометеус» ( https://prometheus.org.ua ) – так називається освітня платформа, на якій ви можете обирати серед десятків різних курсів і навчатися, не виходячи з дому. Структура навчального процесу – це відео-лекції, конспекти, тести, комунікація через зворотній зв’язок та коментарі. Новітня історія України, Основи програмування, Бізнес-англійська та навіть курси підготовки до ЗНО з кількох предметів – це лише маленька частинка зі всіх можливих там онлайн дисциплін.
Більшість із цих курсів після їх закінчення дозволяють отримати також безкоштовний сертифікат, який підтверджує здобуті вами знання. Також з багатьох дисциплін є можливість за певні кошти придбати завірений сертифікат з оригінальними (а не цифровими) підписами викладачів.
Ну і нарешті, якщо ви хоча б на середньому рівні володієте англійською мовою, то для вас відкриваються близькі до безмежних можливості у плані навчання на міжнародних платформах тих таки курсів (MOOC). На ресурсі https://www.khanacademy.org/ можна пройти, наприклад, курс «Базової історії мистецтва» чи навчатися основ фізики та макроекономіки. Сайт https://www.edx.org/ допоможе здобути знання на курсах багатьох провідних університетів світу ( підготовка до здачі сертифікатів на знання англійської, комп’ютерні науки, інше).
https://www.coursera.org – теж справжній «клондайк» високоякісних курсів від провідних навчальних закладів світу. Деякі дисципліни, до речі, перекладені російською.
https://www.class-central.com/ – це сайт-агрегатор, доступ до вибраних курсів на різних сайтах.
Коротше кажучи – були б тільки бажання та наполегливість!…

Станіслав Горохівський, слухач «Школи сучасної журналістики»

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua