Громадські активісти та політики об’єдналися в акції за виборчу реформу

10 травня в Тернопільському прес-клубі розповіли про акцію «Ні!» виборам за законом Януковича», яка відбудеться 15 травня в усіх обласних центрах України та 17 травня під стінами Верховної Ради України. Співорганізатори окреслили свої  основні вимоги. Зокрема, ухвалення Верховною Радою проекту Виборчого кодексу (3112-1), який вже пройшов перше читання, і який передбачає запровадження пропорційної системи з відкритими списками на парламентських і частині місцевих виборів, що обіцяли більшість фракцій, представлених у Парламенті, і що закріплене як зобов’язання у Коаліційній угоді. В розмові взяли участь представники політичних партій і громадських організацій.

Юлія Ковальчук, координатор ГО «CentreUA» у Тернопільській області, зазначила низку переваг виборчої системи з відкритими списками. Зокрема, відповідно до цієї виборчої системи, виборець буде голосувати і за партію, і за кандидата в цій партії. В такому разі він усвідомлено буде робити свій вибір за кандидата не з телевізора чи білборду, а за того, хто може принести реальну користь. Також це збільшить внутрішньо-партійну конкуренцію. Новий виборчий кодекс передбачає, що ЦВК буде сертифікувати членів виборчих комісій. Це зробить процес підрахунку голосів ефективнішим.

Олег Березюк, народний депутат України, керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» розповів, що за рішенням комітету майже 4 тисячі поправок будуть розглядатися в комітеті модульно, а не кожна окремо. Це зробили, щоб пришвидшити голосування по них. На думку Олега Березюка, критичним питанням є прийняття Закону про політичну рекламу, тобто про її заборону. Також він вважає, що у ВР є позитивний настрій щодо голосування за новий виборчий закон за відкритими списками на пропорційній основі, тому що мажоритарники втомилися від величезних витрат на своїх округах.

А от Віталій Кудлак, голова обласної організації ПП «ДемАльянс», не поділяє оптимізму Олега Березюка щодо готовності депутатів проголосувати новий виборчий закон в другому читанні. Також в нього є побоювання, що закон через велику кількість поправок зміниться до непізнаваності, як вже відбувалося не раз в стінах ВР з іншими законопроектами. «ДемАльянс», як політична сила, яка самофінансується і дотримується в цьому політики відкритості, не має можливості змагатися з фінансовими гігантами. Тому Віталій Кудлак сподівається, що після прийняття Закону про політичну рекламу «ДемАльянсу» буде легше боротися за голоси виборців, бо це вже  буде боротьба ідей, а не боротьба грошей.

Ігор Василів, керівник тернопільського обласного осередку ВО «Автомайдан»,  вважає, що українські виборці не хочуть мажоритарки. На його думку, українці добре розуміють ситуації, коли депутати, приміром, відкривають за бюджетні кошти якийсь черговий спортивний чи дитячий майданчик, і «з великою помпою» перерізають на камери червону стрічку так, ніби це вони особисто роблять велике благо для своїх виборців. Таке, каже Ігор Василів, багатьох дуже обурює, адже піаритися тут нема на чому. Також він наголосив на тому, що депутати забули про багато своїх передвиборчих обіцянок, зокрема, про зняття депутатської недоторканості. Тому «Автомайдан» обов’язково буде брати участь в запланованих акціях  і 15 травня під обласною радою, і 17 травня в Києві.

Василь Томчишин, співголова ради коаліції ГО «Тернопільський центр реформ» зазначив, що громадські організації міста і області підтримували голосування в листопаді, і будуть підтримувати це  надалі. Він вважає дуже позитивним той факт, що в цій акції спільно об’єдналися політичні партії разом з громадськими організаціями, і це може мати позитивний вплив на зміни в нашій країні.

Галина Жук

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua