Громадські організації об’єдналися на захист чесних виборів

Вчора, під час круглого столу в Тернопільському прес-клубі, який був присвячений запобіганню порушень в ході виборчого процесу, низка громадських організацій підписали меморандум про об’єднання в коаліцію «За чесні та прозорі вибори!». «Ми, представники неурядових організацій та громадських рухів Тернопільщини, – йдеться у цьому документі, – заявляємо про об’єднання зусиль в спільну ініціативу. Головною метою ініціативи є сприяння проведенню в Україні чесних та прозорих і відтак легітимних виборів Президента та до Верховної ради України. Під час здійснення ініціативи збиратимуться та аналізуватимуться повідомлення засобів масової інформації, суб’єктів владних повноважень, суб’єктів виборчого процесу, громадських організацій і громадян про порушення, надаватиметься юридична оцінка, ініціюватимуться відповідні звернення до суб’єктів владних повноважень щодо належної реакції на виявлені та задокументовані правопорушення. Ми готові координувати свою діяльність з усіма політичними силами та кандидатами, які дійсно виступають за проведення чесних, прозорих та демократичних виборів в Україні, зокрема у питаннях моніторингу виборчого процесу Вважаємо, що з метою налагодження більш ефективної діяльності громадськості необхідно об’єднати зусилля усіх громадських організацій так, щоб переважна більшість виборчих дільниць не залишилася поза увагою міжнародних або українських громадських спостерігачів, і заявляємо про створення коаліції НУО « За чесні та прозорі вибори», як спільного центру координації громадянських ініціатив Тернопільщини щодо забезпечення проведення чесних, прозорих та демократичних виборів…».
Меморандум підписали представники 8-ми громадських організацій, серед яких, зокрема, ТО «Нівроку», «Прогресивні люди», «Всеукраїнський центр по боротьбі з корупцією», «Автомайдан» та УНСО. Разом з тим він залишився відкритим для подальшого підписання. Учасники закликали приєднуватися усі ГО, представникам яких небайдужа доля цих виборів і відповідно майбутнього країни, хто має можливість та готовий брати участь у спостереженні за ходом виборів, безкомпромісному попередженні та викритті всіх можливих порушень та наданню їм широкої гласності з метою усунення.
Як повідомив голова ТО «Нівроку» ( ініціатора заходу та створення названої коаліції) Олександр Домбровський, з представників організацій-підписантів буде створено єдину команду спостерігачів, які пройдуть відповідне навчання і працюватимуть як під час президентських, так і під час наступних парламентських виборів.

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua