Дайджест роздержавлення ЗМІ. Листопад

«Волинська газета» виграла суд проти губернатора. Процес повного роздержавлення «Волинської газети» добігає логічного завершення. Господарський суд міста Києва 6 листопада 2017 р. вирішив повністю задовольнити позов «Волинської газети» до обласної державної адміністрації. 2 роки тому, публічно висловивши оцінку діяльності голови облдержадміністрації Володимира Гунчика в статті «Газета без Гунчика» та згодом вичерпавши всі можливості врегулювати проблему на рівні області, редакція «Волинської газети» звернулася з позовом до суду про спонукання Волинської обласної державної адміністрації щодо укладення договору, необхідного для повного роздержавлення видання. Адже всупереч Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» від 24 грудня 2015 р. та Постанови Кабінету міністрів України №848 від 23 листопада 2016 р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик відмовився підписувати передбачену статтею 7 угоду, чим свідомо перешкоджає виданню роздержавитися.

     Ця сумна історія почалася ще 2 роки тому, коли колектив «Волинської газети», після неодноразових і безрезультатних звернень в різноманітні інстанції, та заявивши про твердий намір стати на шлях роздержавлення після ухвалення відповідного Закону, надрукував 5 листопада 2015 р. статтю «Газета без Гунчика», наголосивши: «Краще смерть у бою, ніж життя раба!». Відповідь від губернатора та його ретивих підлеглих не забарилася: через тиждень Володимир Гунчик підписав розпорядження про вихід облдержадміністрації зі складу співзасновників газети в односторонньому порядку, а ще через тиждень – висунув безпідставну вимогу перерахувати в бюджет 24% статутного капіталу… Це було зроблено для того, щоб усунути непокірну «Волинську газету» від процесу роздержавлення, знищити морально і матеріально.

   Бюрократична тяганина тривала довго, але, врешті решт, 28 березня 2017 р. «Волинська газета» отримала статус нової юридичної особи і була включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Щоб отримати нове свідоцтво про друкований засіб масової інформації, видання звернулося в Головне територіальне управління юстиції, де відповіли: спочатку необхідно укласти передбачену Законом угоду з облдержадміністрацією. Але Володимир Гунчик знову відмовився її підписувати. Тому не залишалося жодного іншого шляху, як звертатися до Господарського суду міста Києва.

http://volga.lutsk.ua/view/18938/

Рада Європи та ЄС продовжать підтримку газет у процесі реформування

   Підтримувати редакції комунальних і державних газет, які перебувають у процесі реформування, і надалі планує ЄС та Офіс Ради Європи в Україні. Про це ішлося під час щорічної координаційної платформи Програми співпраці ЄС і Ради Європи «Партнерство заради належного врядування» для країн Східного партнерства, що пройшла у Києві 10 листопада. Як зазначила керівник проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанна Мнацаканян, допомога редакціям надаватиметься й надалі: – Ми передбачили і методичну підтримку окремим редакціям, і аудит процесів реформування, а також сприятимемо тому, щоб позитивний досвід тих, хто реформувався, на місцях передавався іншим редакціям, – прокоментувала вона. Як повідомляє служба інформації НСЖУ, проект «Свобода медіа в Україні» триває з початку 2016 року. Його основні завдання – це, зокрема, посилення незалежності та ефективності органів, що відповідають за регулювання сфери мовлення; підтримка імплементації Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» відповідно до стандартів РЄ та інших європейських стандартів; підтримка завершення реформи комунальних друкованих ЗМІ та розвиток медіа громад;  підтримка ухвалення й імплементації Закону «Про аудіовізуальні послуги»; зміцнення  потенціалу засобів масової інформації громад; розробка експертних рекомендацій з реформи комунального ТБ та радіо.

http://np.pl.ua/2017/11/rada-evropy-ta-es-i-nastupnoho-roku-pidtrymuvatymut-redaktsiji-hazet-u-protsesi-reformuvannya/

У львівської «Ратуші» – фінансовий конфлікт з міською владою

   Як повідомив кореспондент інтернет-видання «Варіанти», на засідання виконавчого комітету Львівської міської ради прийшов головний редактор газети “Ратуша” Микола Савельєв, аби подарувати яйця міському голові Львова Андрію Садовому. Причиною “подарунку” стало те, що члени виконкому перенесли питання про виділення комунальній газеті грошей на зарплату для працівників у листопаді та грудні 2017 року.  ” У листопаді 2016 року ми повністю пройшли аудит, тим більше ми зараз перебуваємо у процесі роздержавлення, тому ясна річ, що ми його пройшли. Також Садовий сказав, що у нас великі зарплати. Зарплата у нас становить 4000 грн, у мене – 8500 грн. Якщо Садовий вважає, що 4000 грн – це божевільна зарплата, то хай сам попробує на ці гроші прожити. Також мер сказав, що ми самі собі підняли зарплати. Це повна дурниця, бо є постанова Кабміну, згідно з якою підняли зарплати всім працівникам органів місцевого самоврядування, під які ми підпадаємо. Садовий збрехав, для чого він це зробив – питання до його совісті і честі, якщо вони у нього є. Тому від імені редакції і від себе особисто передаю йому два яйця, щоб він нарешті став чоловіком і почав приходити на виконкоми. Якщо ти на попередньому виконкомі сказав неправду, то на цьому виконкомі не варто ховатися за спинами своїх заступників”, – пояснив Микола Савельєв.

  Під час обговорення фінансового питання “Ратуші” депутат Львівської міської ради, член бюджетної комісії Любомир Босаневич зауважив, що комісія на одному з засідань погодила виділення коштів для газети. В свою чергу директорка юридичного департаменту міської ради Гелена Пайонкевич наголосила, що внести питання щодо виділення коштів для “Ратуші” сьогодні вже не вдасться, оскільки це буде порушенням регламенту. Відтак у міськраді вирішили, що управління фінансового контролю до 15 грудня проведе перевірку фінансово-господарської діяльності газети “Ратуша” за 2014-2016 роки та за завершений звітний період 2017 року. Після цього питання про виділення коштів для газети винесуть на сесію міської ради. Нагадаємо, у квітні 2016 року львівські депутати підтримали реформування газети “Ратуша” та дозволили їй відділитися від Львівської міської ради.

https://varianty.lviv.ua/48093-saveliev-podaruvav-sadovomu-yaitsia-onovleno

Реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ виходить на «фінішну» пряму   

   Завершується другий рік процесу реформування з трьох років, визначених Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Як поідомляє прес-служба Держкомтелерадіо, з майже 700 видань на сьогодні реформовано лише  124 друкованих ЗМІ та редакцій. Держкомтелерадіо нагадує, що процес реформування закінчується 1 січня 2019 року. Відповідно до вимог статті 11 закону про реформування неподання засновником (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації Міністерству юстиції України до 31 грудня 2018 року заяви про перереєстрацію є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію цього ЗМІ недійсним, що означає автоматичне припинення існування газети або журналу.

 Слід зазначити, що за різних обставин половина учасників  першого етапу не завершили перетворення у 2016 році, тому продовжили процес реформування у поточному році. Водночас у 2017 році до них додалися й учасники другого етапу. Отже всі друковані ЗМІ, які ще не встигли закінчити процес реформування, мають зробити це протягом 2018 року. Слід врахувати, що процедура перетворення державного або комунального підприємства в інший суб’єкт господарювання та процедура перереєстрації друкованого ЗМІ можуть тривати  в окремих випадках більше ніж півроку, отже трудовим колективам редакцій спільно із співзасновниками  варто невідкладно розпочати реформування.

http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=138556&cat_id=132470

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua