КЖЕ оголосила публічний осуд головреду «Чортківського вісника»

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) прийняла рішення про публічний осуд головної редакторки газети «Чортківський вісник» Мар’яни Полянської за публікацію «Жиди чи євреї», повідомляє «Детектор медіа». Рішення опубліковано на сайті КЖЕ. Зазначено, що 6 лютого 2018 року до КЖЕ надійшли одразу три окремі звернення зі скаргами на статтю під заголовком «Жиди чи євреї?», яку опубліковано 2 лютого 2018 року в газеті «Чортківський вісник» (у розділі «Колонка редактора»). Як зазначено в рішенні КЖЕ, на думку скаржників, публікація «є проявом расизму та розпаленням міжнаціональної ворожнечі».

Після ознайомлення членів Комісії з оскаржуваною публікацією, а також отримання експертного висновку від незалежного експерта, члени КЖЕ дійшли висновку щодо потенційного порушення кількох статей Кодексу етики українського журналіста, зокрема статей 6, 9 та 15.

«У публікації не дотримано повноти та об’єктивності поданої інформації про факти й події; автор знехтував відокремленням фактів від особистих суджень та припущень, а також мало місце розповсюдження інформації, що містить упередженість та необґрунтовані звинувачення; і що найголовніше, публікація містить явні ознаки дискримінації через релігійну належність та національне походження», – йдеться в рішенні КЖЕ.

Зазначено, що КЖЕ ухвалила: публічний осуд – редактору газети «Чортківський вісник» пані Полянській; опублікувати зазначене рішення й експертний висновок щодо оскаржуваного матеріалу на веб-сайті Комісії та поширити рішення в медіа.

Водночас, КЖЕ наголошує на неприпустимості поширення расистських висловлювань у ЗМІ.

«Детектор медіа» звернувся до редакції газети й пані Полянської особисто по коментар.

Нагадаємо, на сайті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 9 лютого з’явилося повідомленняпро те, що офісом омбудсмена надіслано листа до керівництва газети «Чортківський вісник» щодо «недопущення випадків поширення мови ворожнечі на сторінках вказаного видання, зокрема розміщення матеріалів, які формують упереджене ставлення до представників єврейської національності та сприяють їх стигматизації та дискримінації». Офіс омбудсмена попросив редакцію провести відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу з журналістами та працівниками газети.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua