Лише громадський контроль змусить надавачів муніципальних послуги виконувати власні завдання

Протягом березня – травня  2014 р. в Тернополі реалізовано проект «Запровадження громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування Дніпропетровської, Тернопільської областей та Автономної Республіки Крим з надання муніципальних послуг». Оскільки  склалася неоднозначна ситуація із Кримом, до проекту було долучено Чернігівську область. Виконавцем проекту в Тернополі є Тернопільська обласна громадська організація «Гуртом!», партнерами проекту виступають МО «Гармонія М» та Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України. Головне завдання, яке перед собою ставили виконавці, – проведення громадського моніторингу за діяльністю органів місцевого самоврядування з надання муніципальних послуг, зокрема, з організації надання послуг міських пасажирських перевезень (розклад руху, зупинки, інформаційні таблиці) та водопостачання й водовідведення (поточні та капітальні ремонти мережі). Гості Тернопільського прес-клубу Ігор Ковалик, Дмитро Вакуленко та Руслан Фронц, кажуть, що питання вивчали всебічно – надсилали запити, залучали експертів, спілкувалися зі споживачами та тими, хто послуги надає. Наголосили також і на ще один приємний факт – усі необхідні запити, які надсилалися до органів місцевого самоврядування, надходили вчасно і «відчувалося сприяння у  нашому дослідженні». На жаль, розповіли гості, такого не було зафіксовано в інших областях, особливо у Дніпропетровській. У Тернополі, каже Ігор Ковалик, ситуація щодо надання муніципальних послуг, є однією з найкращих: «Звичайно, є проблеми,  є багато запитань до  наших перевізників. Приміром, не завжди чисті автобуси, відсутн6ість єдиної форми, розмови по мобільному під час руху. Та у Тернополі, на відміну від інших міст дотримуються  графіків руху громадського транспорту, більшість зупинок забезпечені  лавками та спеціальними покриттями». «Найперше ми звертали увагу щодо якості надання послуг, а також облаштування  місць очікування – зупинок», – каже Руслан Фронц. «Із понад 200 зупинок громадського транспорту у Тернополі понад 150 обладнані усім необхідним», – додав Дмитро Вакуленко. Активісти також зазначили, що Тернопіль – одне з тих міст, де питання оплати за проїзд у громадському транспорті обговорюється  на громадських слуханнях. У Дніпропетровську, приміром, кожен перевізник сам встановлює вартість проїзду. Окрім того там існують проблеми із графіками руху громадського транспорту. Втім, запевняють активісти, відповідно до проведеного ними анкетування, наданням транспортних послуг у місті задоволені трохи більше половини опитаних тернополян.

Краще від інших міст, що підлягли моніторингу, виглядає Тернопіль і у питаннях водозабезпечення та водовідведення, кажуть активісти. Хоча є і проблеми.  Дмитро Вакуленко каже: «Поряд із водозабором є Малашівське сміттєзвалище. Як повідомили у водоканалі, якість води перевіряється кожного дня. Але, все ж таки, небезпека є, бо поряд  – величезне сміттєзвалище. І  воно не впорядковане». Є питання і щодо водомереж. За словами Ігоря Ковалика, якщо зовнішні мережі регулярно ремонтують, то стан внутрішньобудинкових – гірший. На його думку, покращити їх стан можливо лише спільними зусиллями  – долучитися до цього повинні і самі мешканці.

Активісти підготували рекомендації, як поліпшити надання послуг, з якими готові поділитися із тими, хто має безпосереднє відношення до їх надання. А також із споживачами послуг, які повинні контролювати  та моніторити їх якість Саме від реакції та активності останніх багато залежить. Також гості прес-клубу зазначили, що вони зуміли розробити методи моніторингу надання таких послуг, зважаючи на вивчення ситуації у цих трьох містах.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua