«Нас переконували залишитися у Кримському медичному університеті»

Анексія Криму, війна на Донбасі внесли корективи у життя не тільки корінних мешканців цих регіонів. Торкнулися ці події і українського студентства.  Уляна Смажелюк, Катя Сорочан та Олексій Сорокін – з різних міст материкової України, і до березня  2014 року  були студентами Кримського державного медичного університету ім.С.І.Георгієвського. Вони одні з тих, хто одразу  після анексії Криму вирішили навчатися у Тернополі. Тепер уже два роки вони студенти Тернопільського медичного університету ім.І.Горбачевського.

Розповідають, що багато студентів Кримського медуніверситету перевелися на навчання в інші медичні навчальні заклади  України. У вузі залишилися здебільшого мешканці Криму, хоча і серед них були такі, хто вирішив змінити місце навчання.

«Коли ми сказали, що виїжджаємо,  з нами проводили “бесіди” і декани, і ректор, – кажуть студенти. – Переконували нас залишитися у Кримському медуніверситеті, що усе буде ще краще, що ми можемо спокійно вчитися, і не хотіли віддавати документи. Писали прохання про переведення в інший вуз – керівництво їх відхиляло».

До Тернополя вони приїхали без необхідних паперів. Звичайно, переживали. Однак, Тернопільський медуніверситет зустрів колишніх кримських студентів гостинно. Спершу їх прийняли на навчання як вільних слухачів, надали гуртожиток, кому було необхідно. А згодом, коли прийшли документи,  Катя, Уляна та Олексій здали так звану академічну заборгованість, владнали усі процедурні питання та  стали студентами уже Тернопільського медуніверситету.

«Нас справді прийняли дуже добре і з розумінням, – розповідають студенти. –  Жодних проблем не виникало. І у групах ми одразу влилися в колектив. Була єдина проблема спершу – мовна, адже в Криму викладання було російською, і ми вже звикли до термінів цією мовою. Однак, коли на перших порах повідомляли викладачів, що відповідатимемо російською, бо нам так простіше, ніхто нам слова не сказав всупереч – аби тільки відповідь була правильна. Це була єдина маленька «поблажка» нам. А вимоги були і є такі ж, як і до решти студентів.  Тепер, звичайно, ми вже повністю адаптувалися. Хоча, не приховуємо, спочатку було важко – потрібно було звикати і до нового місця, і до викладачів, і до особливостей навчального процесу тощо».

До речі, Олексій, як тільки перевівся до Тернополя, взяв академвідпустку і … став бійцем Національної гвардії. Брав участь у бойових діях під час звільнення Слов’янська.

Як розповіли у медичному університеті, з Криму у вуз прибули перші студентські «переселенці». Згодом  почали переводитися студенти з тимчасово окупованого Донбасу – загалом близько ста чоловік, серед яких й іноземці.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua