На Тернопілля прийде “Колорадо”, “Сингапур” та уже знайомий “Мічіган”

Саме ці штами грипу циркулюватимуть в Україні, і на Тернопільщині зокрема, цього епідемічного сезону. Про це під час засідання Тернопільського прес-клубу повідомила  завідувачка відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Тернопільського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України, головний позаштатний спеціаліст-епідеміолог управління охорони здоров’я Марія Павельєва.  При цьому два штами грипу “Сингапур” та “Колорадо”  минулими роками не циркулювали, відтак імунітету у населення немає, каже фахівець. 

На даний час епідемічна ситуація щодо грипу у нормі, захворювання ще не реєструється. Тому якраз час зробити щеплення. Медики стверджують, що вакцинація – єдиний спосіб урятуватись від хвороби або ж перенести її без ускладнень. Адже відомо, що грип небезпечний саме ускладненням. Особливо це стосується старших людей, вагітних, дітей, людей із хронічними захворюваннями. У групі ризику – медики та педагоги, які постійно спілкуються із великою кількістю людей.

В Україну уже надійшло понад 350 тисяч вакцин. Придбати її можна і в аптеках Тернопільщини. Вакцинація від грипу є рекомендованою, а не обов’язковою. Тому громадяни можуть її придбати тільки власним коштом. Вартує вона в залежності від виробника до 400 гривень. Однак, кажуть медики, лікування від грипу обійдеться у кілька разів дорожче. Вакцинуватися варто лише під наглядом лікаря, нагадують медики.

Як зазначила Марія Павельєва, на Тернопільщині є ряд установ та підприємств, які закуповують вакцину для своїх працівників для безкоштовного їх щеплення. Керівництво, каже фахівець, підрахувало, що економічно це вигідніше, ніж оплачувати лікарняні.

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua