На Тернопільщині займаються питаннями ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми

Результати проекту «Розбудова спроможності служб у справах дітей, а також персоналу державних дитячих закладів опіки і піклування щодо ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги в рамках національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми», що його реалізує громадська організація «ТМЖК «Відродження нації», були представлені у Тернопільському прес-клубі. Проект почав реалізовуватися у жовтні минулого року і уже є перші його результати, наголосила  заступник голови правління організації “Відродження нації”  Марина Пасєчник. «Проведена значна робота, яка сприяла підвищенню рівня кваліфікації службовців, соціальних працівників, педагогів, працівників територіальних громад, які безпосередньо працюють з дітьми із груп ризику щодо отримання ними статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми,   реабілітації та реінтеграції  постраждалих дітей, – наголосила пані Марина. –  Важливо, що у 2018 році Представництво МОМ в Україні  відкриває можливість отримання реінтеграційної   допомоги   для  дітей, що опинились у таких ситуаціях, а також сім’ям та закладам, у яких вони перебувають. Такі діти  будуть прийматись до програми як випадок високого ризику потрапляння у ситуацію торгівлі людьми».

В області було проведено ряд тренінгів, у яких взяли участь майже сто осіб. Метою проекту є підвищення рівня виявлення дітей, які постраждали від торгівлі людьми, покращення захисту їх прав та  надання  допомоги в рамках національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Протягом минулого року в області було виявлено два випадки, які можна класифікувати як такі, де діти постраждали від торгівлі людьми.

За словами  тренера проекту Оксани Шлюсар,  у  2017 році Представництвом Міжнародної міграції в Україні було надано реінтеграційну допомогу 1256 особам, постраждалим від торгівлі людьми. Серед цього числа осіб є  лише 34 дитини. І хоча  цей показник перевищує кількість дітей у 2016 року майже втричі, але у співвідношенні до загальної кількості постраждалих залишається вкрай низьким, – розповіла тренер. – Треба наголосити, що наслідки для дітей, які потрапили у ситуацію торгівлі людьми, украй руйнівні. Вони стикаються з багатьма медичними, психологічними, соціальними та економічними проблемами, потребують довгострокової реабілітації. Діти не можуть адекватно оцінити ситуацію і почуваються винними у тому, що сталося. Тому, питання   важливості ідентифікації неповнолітніх та надання їм реінтеграційної допомоги не втрачає своєї актуальності».

Один із прикладів використання дитячої праці, приміром, –  втягнення дітей у жебрацтво. На жаль, зазначив Петро Тихович, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Тернопільській області,що вчиняють злочинні дії та насильство над дітьми, втягуючи їх у жебрацтво. Минулого року майже 30 таких дітей було доставлено до спеціальних соціальних центрів реабілітації.

Олександр Буняк, начальник відділу по боротьбі зі злочинами з торгівлею людьми ГУ НП у Тернопільській області, наголосив, що протягом минулого року виявлено злочинні групи, які втягували людей трудову та сексуальну експлуатацію.

Загалом в області у 2017 році 9 осіб отримали статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Відповідні служби надавали і надають їм усю необхідну допомогу – соціальна, юридична, психологічна, додала Оксана Шуль, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді ОДА, яка відповідальна за встановлення статусу особи постраждалої від торгівлі людьми.

У рамках проекту  розроблено методичні   рекомендації   щодо  застосування   критеріїв /індикаторів   для виявлення осіб,в тому  числі дітей,  осіб   без   громадянства,    внутрішньо   перемішених   осіб,  які    постраждали   від  торгівлі людьми.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua