На Тернопільщині масштабної епідемії грипу не прогнозується

Про це сьогодні на засіданні Тернопільського прес-клубу зазначив заступник директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Володимир Паничев. «Зараз в області спостерігається сезонний підйом захворюваності на ГРВІ та грип. І це передбачувано, – каже фахівець. – За останній тиждень у порівнянні із попереднім захворюваність зросла у 1,9 рази. Водночас, у порівнянні з минулорічною ситуацією, рівень захворюваності нижчий. Прогнозуємо епідемію грипу низької інтенсивності. Основою для таких висновків є те, що в області цього сезону циркулюють штами грипу, які були і рік, два, а то й десять тому. Отже, більшість населення з ними уже контактували. Відтак вірус залишив імунний слід».

Показник захворюваності за останні сім днів склав 693,9 випадка на сто тисяч населення. А це  93,1% до розрахункового показника. «Епідемічна ситуація є нестійкою, – стверджує завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», головний позаштатний спеціаліст-епідеміолог управління охорони здоров’я Марія Павельєва. –  За минулий тиждень захворюваність дітей. А саме школярів, зросла в 1,8 рази. Особливо у Тернополі, де перевищення епідеміологічного порогу становить 4,3%. Тому прийняте рішення про призупинення навчання у тернопільських школах та позашкільних навчальних закладах».

За словами фахівців, навчання припиняється тоді, коли кількість школярів, які захворіли, становить 20-30%. В області на карантин закривають окремі школи чи класи.

Протягом останніх вихідних до міської дитячої лікарні потрапило 32 дитини з ознаками захворювання на грип та ГРВІ. Загалом на даний час на лікуванні перебуває 68 дітей. «Госпіталізації підлягають діти з високою температурою, яку складно збити, мають сильні болі у м’язах, судоми, задухи та інші розлади, – наголосила завідувач інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст – дитячий інфекціоніст управління охорони здоров’я Ольга Дивоняк. – Клініка грипу однакова – висока температура, озноб, загальна інтоксикація. Після високої температури, яка тримається 3-4 дні, з’являються катаральні прояви.  Закликаємо батьків не займатися самолікуванням, а  одразу звертатися до лікарів-педіатрів».

В області усього лише 0,25% жителів отримали щеплення від грипу. Цього є недостатньо для створення колективного імунітету. За прогнозами, приблизно 10% населення може перехворіти ГРВІ чи грипом за цей сезон.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua