Понад 100 тисяч гривень зібрали небайдужі тернополяни для «соціального таксі»

Про це сьогодні під час чергового засідання Тернопільського прес-клубу повідомив ініціатор ідеї та організатор проекту Сергій Кічула.  «У Тернополі проживає майже 800 людей, які повноцінно не можуть брати участь у суспільному чи культурному житті міста, оскільки не можуть самостійно пересуватися, котрі не мають можливості  без проблем добратися до поліклініки чи будь-куди. Маю на увазі людей, які пересуваються на візку, старших людей з обмеженими можливостями. І це біда не тільки Тернополя, а й інших міст. Саме тому вкрай необхідно впровадити у місті таку послугу як «соціальне таксі», – наголосив чоловік.

Підготовка до реалізації цього проекту уже розпочалася. Наразі небайдужі тернополяни уже пожертвували понад 100 тисяч гривень. Аби придбати авто із спеціальним ліфтом для інвалідів необхідно зібрати 17 тисяч євро – така вартість автомобіля. До реалізації цього проекту долучилися також благодійний фонд «Карітас», лідерськй волонтерський рух, гурт «СКАЙ». За словами лідера гурту «СКАЙ» Олега Собчука, він із задоволенням вирішив підтримати почин. «За кордоном на вулицях дуже багато людей з обмеженими можливостями. Це ознака того, що там створені усі умови для таких співгромадян, – зазначив Олег Собчук. – Я впевнений, що спільними зусиллями цей проект вдасться зреалізувати». Він також наголосив на тому, що долучатиме до цього й інших відомих тернополян.

Такі соціальні таксі уже діють в інших містах України. Особливо успішно у Хмельницькому, розповів Тарас Ковальчук,  представник  лідерського волонтерського руху. «Там працює уже дві спеціальні автівки. Утримання їх на себе взяла мерія. Переконаний, що тернопільська міська влада також підтримає цей проект. Оскільки справа уже зрушилася з місця, ми звернемося до мерії Тернополя. Зрештою, цею ідею можна подавати на конкурс проектів на громадський бюджет”, – додав пан Тарас.

Поки що, за попередньою домовленістю, утримання цього спеціального автомобіля бере на себе благодійний фонд «Карітас», де буде створена спеціальна диспетчерська, яка прийматиме замовлення.

«Ми давно плекали надію на запровадження «соціального таксі», – стверджує директор благодійного фонду «Карітас» отець Андрій Марчук. – І тепер маємо нагоду  спільно реалізувати цей проект. Дякую добрим людям, що зголосилися допомогти».

Наскільки важливо запровадження «соціального таксі» розповів Валерій Басюк, людина, яка пересувається на інвалідному візку: «Надто багато обмежень існує у нашому суспільстві для таких, як я – вийти з квартири, скористатися транспортом, добратися до лікарні чи поліклініки. І десь бодай частково зменшити ці обмеження допоможе соціальне таксі».

Збір коштів триває. Організатори упевнені, що втілять у життя цей проект. «Багатий не той, хто має, а той, хто дає», – так резюмував зустріч у прес-клубі отець Андрій.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua