«Правоохоронці перешкоджають мирній акції протесту»

Про це сьогодні у Тернопільському прес-клубі під час брифінгу заявили голова Проводу ГО «Ідея Нації» Остап Стахів та  Наталія Станько, дружина затриманого прокуратурою керівника Тернопільського осередку ГО «Ідея Нації» Олексія Станька. Вони наголосили, що акція протесту була зорганізована за усіма правила – подана заявка у міську раду, вказано відповідального за акцію, реквізити, а саме шини, плакати, намети. «Тобто, наша акція протесту проти незаконного затримання нашого активіста Олексія Станька, є санкціонованою, – сказав Остап Стахів. – Відівчора біля обласної прокуратури, де ми проводимо мирну акцію, твориться повне беззаконня. Працівники прокуратури зривали наші плакати, один вибігав з ножем, різав їх. З боку поліції, яку ми викликали,  – жодної реакції. Сьогодні, 7 лютого, зранку біля нашого наметового містечка було близько 100 людей в чорному – у касках та бронежилетах, була і муніципальна варта. Вони забирали і вантажили на машину шини та бочки, назвавши це сміттям. Ухвали суду на такі дії не було. Згідно із законом, якщо ми, як організатори мирної акції, порушуємо прописані у заявці обіцянки, міська рада має звернутися до суду, який виносить певну ухвалу. Оскільки цього не було, заявляю про безчинство та беззаконня і міської влади, і правоохоронних органів».

Шини, бочки – це символи Революції гідності, додала Наталія Станько: «У Тернополі ці символи посміли назвати сміттям. На барикадах із шин та бочок гинули Герої Небесної сотні».  Жінка також наголосила на тому, що відбувалося перешкоджання мирним протестам, пошкоджене майно організації та їй завдано тілесних ушкоджень: «Одна особа в чорному штовхнула мене, і я вдарилася в кут сходинки. У мене пішкірна гематома, про що є довідка від лікаря».

Представники організації «Ідея нації» розповіли, що ухвалу про тримання Олексія Станька під вартою Тернопільський міськрайонний суд вручив адвокату за годину до того, як спливає термін подання апеляції.

Завтра, 8 лютого,  зазначили Наталя Станько та Остап Стахів, о 10.00 відбудеться пікет обласної прокуратури та мирна акція протесту.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua