Святий Валентин і громадські активісти, або Як ставляться до Дня закоханих в молодіжних організаціях Тернополя

Пройшло вже чимало років, відколи в Україні  почали відзначати День Святого Валентина, однак і досі не стихають дискусії щодо того, «наше» це свято чи ні. А яка думка щодо цього у молодіжних лідерів Тернополя? Із запитанням «Чи відзначають у ваших організаціях свято закоханих і як ви до нього ставитесь?» автор звернувся до керівників кількох відомих громадських організацій.

  Леся Голик, голова ТОО «Спілка Української Молоді»:

– Сумівці на загал це свято не святкують. Єдиної позиції, як, наприклад, щодо Хеловіну, немає. Однак це свято любові, а любов – явище не одного дня в році. Тож ми, в першу чергу, говоримо про добрі справи, любов і підтримку один одного щодня. А щодо святкування як такого, то вже другий рік поспіль СУМ та «Обнова» проводять в цей час «міжорганізаційні» танці. Тож запрошуємо усіх 17 лютого на коктейльну вечірку.

  Соломія Бутрин, голова ТУСК «Обнова»:

– Звісно, це свято не має жодного відношення до церковного календаря, проте «Обнова» добре ставиться до Дня закоханих, адже для нас цей день насамперед асоціюється з танцями. Окрім танців цього разу ми ще запланували постановку коротенької веселої вистави «Давай одружимося» для молоді Тернополя.

  Микола Мисак, голова ТОО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» :

– Ми не пропагуємо це свято, бо воно не є традиційним українським, але і не заперечуємо, на відміну від Хеловіну, який нам чужий. День закоханих має християнські корені, католицьку традицію. Це свято пропагує такі цінності, як любов, романтичні стосунки між чоловіком і жінкою, створення сім’ї. І в цьому контексті ми сприймаємо його позитивно.

  Олександр Кикта,  голова ГО «Молодіжне обєднання «Файне Місто»:

– Про якесь особливе ставлення до даного свята не доводиться говорити. Загалом це день, виграють від якого переважно продавці цукерок та квітів, це суто з комерційної точки зору. Але з іншого боку це католицьке свято, і так склалося в світі, що стало святом усіх закоханих, то чому б і ні? Цього року «Файне місто»» не організовує жодних заходів у цей день у зв’язку із зміною керівництва організації та завантаженістю різними проектами. Але в минулі роки були і «Вечір еротичної поезії», і «Романтичний вечір кіно», і «LoveQuest», і «Шлюб на добу», і «Майстерня стосунків».

Запитував Михайло Моргун

Фотографії із особистих сторінок у Facebook

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua