Слухачі Школи сучасної журналістики вчилися … рятувати

У центрі симуляційного навчання Тернопільського державного медичного університету відбулося особливе заняття для слухачів «Школи сучасної журналістики» Тернопільського прес-клубу. Тренінг з надання домедичної допомоги для них провів асистент кафедри медицини катастроф і військової медицини, кандидат медичних наук Мирослав Бойчак. «Людина без медичної освіти цілком здатна надати першу медичну допомогу, – зазначив він. – Всі протоколи реанімації передбачають її ранній початок, тобто ще до прибуття медиків. Це повинні робити люди, які знаходяться на місці події чи першими туди прибули. Тому для журналістів цей тренінг є дуже важливим, бо вони часто знаходяться між людьми, і за родом своєї діяльності саме вони першими прибувають на місце події , тож можуть надавати таку необхідну першу допомогу. Взагалі ж я радив би проходити цей курс всім людям. Причому починаючи ще зі школи, як це роблять за кордоном».
Під час тренінгу слухачі Школи сучасної журналістики ознайомилися з поняттям «Протокол DR-CABCDE». Це протокол первинного огляду постраждалого. Він дає рекомендації послідовності дій при виявленні якоїсь надзвичайної ситуації. Авторські права цього протоколу належать американській організації з навчання парамедиків. Відтак вони навчалися, як правильно обстежити непритомного, як накладати джгут та бандаж, тампувати рану, зупиняти кровотечу, бинтувати. Вчились перевіряти прохідність дихальних шляхів та чи нормальний кровообіг в потерпілого. На манекенах практикували методи правильного застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятора в процесі серцево-легеневої реанімації.
Ось як прокоментували здобуті під час тренінгу знання самі слухачі Школи:
Оксана Шлюсар: «Тренер дав дуже доступне пояснення. Інформація давалася настільки дозовано, що можна було все легко запам’ятати . Була можливість спробувати проводити процес реанімації на манекенах, тож я гадаю, що при потребі ці рухи відразу відновляться в пам’яті. Це може дуже допомогти в житті. Дуже задоволена, що потрапила на такий тренінг».
Юлія Орлова: «Давно хотіла на практиці дізнатися, як можна допомогти людині в небезпечній ситуації – під час аварії, серцевого нападу, сильної спеки. Хотіла знати, якою є правильна послідовність дій, що саме можна робити до приїзду швидкої, а що не можна. На тренінгу почула відповіді на всі свої запитання».
Володимир Ціхоцький: «Раніше мав щодо надання першої допомоги лише теоретичні знання. А тут отримав масу корисних практичних. Тож якщо в майбутньому, не дай Бог, щось трапиться, то думаю, що зможу ефективно надати першу допомогу».
Тренінг проводився в рамках проекту «Регіональна школа сучасної журналістики», що його реалізовує Тернопільський прес-клуб за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Галина Жук

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua