Тернопільська філія НСТУ дотримується стандартів журналістики

Моніторинг дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах філій Національної суспільної телерадіокорпорації  західного регіону (Івано-Франківськ, Львів, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Чернівці) провела ГО «Детектор медіа»  18-22 червня. 

Філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, об’єднані в умовний західний регіон, демонструють найвищий рівень дотримання стандартів. Так, новини Хмельницької філії було оцінено в 5,74 бала із шести можливих. Іще три з семи каналів подолали планку в 5 балів — Франківська, Львівська та Тернопільська філії. І навіть найскромніший показник — волинський — становить 4,08 бала із шести.

Тернопіль — ТТБ: стандарти інформаційної журналістики в новинах каналу дотримано на 5,07 бала.

Щодня в підсумкових випусках новин виходили по 5–7 сюжетів, здебільшого подієвих. Експерти звернули увагу на те, що в новинах широко висвітлюються події не тільки в обласному центрі, а й районах та селах регіону. У проаналізованому контенті стовідсотково дотримано стандарт достовірності інформації, майже бездоганно забезпечено оперативність новин та відокремлення фактів від коментарів.

Досить високі показники забезпечено й за стандартом балансу думок, але у чверті проаналізованих новин його все ж бракувало. Наприклад, як у матеріалі від 18 червня «Із 14 населених пунктів Тернопільського району не вивозять сміття». Автор сюжет про надзвичайну екологічну подію широко представив позицію мешканців населених пунктів, із яких не вивозилося сміття: «Тетяна Бодня, мешканка будинку на вул. Садова 3, с. Плотича Тернопільського району: Через то, що сміття не вивозиться, ми зробили звалище на своїй території. … Так далі бути не може», «Олег Козицький, підприємець, с. Плотича Тернопільського району: … Вихід один — везти десь робити самовільне сміттєзвалище. Якщо заборонили вивозити там, де раніше вивозили, значить має бути друге місце, альтернатива якась для сміття, інакше люди будуть возити по лісах, по кущах, по ровах, викидати де-небудь», «Ярослав Владика, житель с. Плотича Тернопільського району: Повно, тому немає де викидати. На дорогу не будеш кидати, бо тут і діти ходять малі, і ще позабивається, роверами їздять» тощо.

До того ж у матеріалі є пряма мова секретарки виконкому Плотицької сільської ради Зої Пелешок, яка звинувачує мера Тернополя в помсті: «Нам прийшов лист-попередження. Аргументується тим, що сміттєзвалище в Малишівцях закрито, що воно не функціонує, хоча то не відповідає дійсності. Значить, за ці останні дні у нас склалось таке враження, що це просто помста йде від міського голови пана Надала у зв’язку з тим, що наші села ми хочемо об’єднати у одну велику громаду з центром в селі Біла. І в такий спосіб, що ми не захотіли іти до Тернополя, нам іде така помста….» Але редакція телеканалу не надає позиції міського голови, на адресу якого лунають ці звинувачення.

У наступному сюжеті є коментар начальника управління житлово-комунального господарства Тернополя Олега Соколовського. Щоправда, взяли його журналісти каналу ще 14 червня.

Новини тернополян були досить точними, та подекуди траплялися випадки вільного поводження з назвами посад і установ. Наприклад, у сюжеті від 18 червня «У дитячому садочку села Гаї Кременецького району виявили бактерію сальмонели» ведуча каже«Про це нам повідомила начальник управління, що здійснює санепіднагляд Нінель Цяпа». Далі, титруючиїї посаду, автори сюжет теж не повністю називають її посаду «Нінель Цяпа, начальник управління з дотримання санітарного законодавства». Не робить зрозумілішим статус представленої нею установи й синхрон посадовиці: «Сьогодні ми отримали результати Тернопільського обласного лабораторного центру, які проводили обстеження саме людей, в першу чергу, хворих і контактних, працівників закладу».

Найбільше ж порушень зафіксовано за стандартом повноти інформації. Зокрема, в сюжеті від 18 червня «У Тернополі водій маршрутки № 8 збив восьмирічну дитину» автор розповідає про дорожньо-транспортну пригоду з неповнолітньою дитиною. Але не повідомляє, за яких обставин дівчинка потрапила під колеса маршрутного таксі.

Або ж візьмімо сюжет на дражливу тему від 21 червня «Ні! поліцейському свавіллю». Матеріал про мітинг представників громадських організацій під стінами місцевого відділу Нацполіції містив велику кількість синхронів учасників акції: «Вони вимагають у поліцейських покарати правоохоронців, причетних до побиття людей 17 червня у Києві». Є в сюжеті й позиція начальника облуправління Нацполіції. Але немає ані в підводці, ані в тексті журналістки пояснення, за яких обставин відбулися затримання й побиття противників «Маршу рівності», не вказується, чи були серед них тернополяни.

Результати моніторингу усіх філій НСТУ тут – https://stv.detector.media/kontent/monitoryng/monitoring_suspilnogo_yak_zhurnalisti_dotrimuvalisya_standartiv_v_ivanofrankivsku_lvovi_lutsku_ternopoli_uzhgorodi_khmelnitskomu_ta_chernivtsyakh/

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua