У питаннях протидії торгівлі людьми особливу увагу на Тернопільщині звертатимуть на дітей

Розширити спроможність служб у справах дітей, а також персоналу державних дитячих закладів опіки і піклування  щодо  ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм соціальної, психологічної, правової допомоги  – така основна суть проекту, який розпочала реалізовувати на Тернопільщині громадська організація «Відродження нації». Про це під  час засідання Тернопільського прес-клубу повідомила голова правління організації Галина Кравець. «Метою проекту є підвищення рівня виявлення дітей, які постраждали від торгівлі людьми, покращення захисту їх прав та  надання  допомоги в рамках національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, – зазначила Галина Кравець. – Основні завдання, які ми ставимо, – це налагодження ефективної співпраці служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, персоналу державних закладів опіки і піклування та соціальних працівників територіальних громад, підвищення рівня кваліфікації державних службовців, які безпосередньо працюють з дітьми, щодо проблеми торгівлі людьми,   реабілітації та реінтеграції  постраждалих дітей. Ще одне важливе завдання – підвищення поінформованості  населення області щодо проблеми торгівлі людьми, в тому числі дітьми».

Фахівці «Відродження нації» проведуть два круглих столи задля привернення уваги громадськості до проблеми торгівлі дітьми та відстоювання прав та інтересів дітей. На цих заходах буде ініційовано підтримки звернення до Мінсоцполітики щодо прийняття критеріїв для ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема дітей. Відтак, буде зорганізовано ряд тренінгів щодо виявлення та надання допомоги дітям, постраждалим від торгівлі людьми і процедури встановлення статусу особи, що постраждала,  проведено навчання  для представників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальних працівників державних закладів опіки і піклування, а також для  соціальних працівників територіальних громад у Тернопільській області .

Реалізація зазначеного проекту дасть  можливість випрацювати чіткий механізм взаємодії організацій та закладів щодо надання допомоги дітям, постраждалим від торгівлі людьми – у цьому переконаний начальник Служби у справах дітей Тернопільської ОДА Ростислав Дрозд. За його словами,  втягнення дітей у жебрацтво – один з прикладів використання дитячої праці, і такий факт виявлено на Тернопільщині. «Особливо варто звертати увагу і на залучення дітей до жебрацтва, і на використання персональних даних дитини без згоди батьків чи опікунів, – додав пан Ростислав. – І тренінги та семінари у рамках цього проекту допоможуть фахівцям виявляти такі факти».

Загалом на Тернопільщині є 19 осіб, які постраждали від торгівлі людьми і мають відповідний статус, розповіла головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді ОДА Оксана Шуль. Усім їм надається соціальна, юридична, психологічна допомога. Як стверджує фахівець, значну увагу потрібно звертати на профілактично-просвітницьку діяльність у питаннях протидії торгівлі людьми, особливо дітьми.

Під час засідання прес-клубу заступник директора Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Четвертак зазначила, що проект допоможе підготувати  висококваліфікованих соціальних працівників  в об’єднаних територіальних громадах, яких є 40. Адже саме вони займатимуться і працюватимуть із сім’ями, які потрапили у складні життєві умови, особами, які постраждали від торгівлі людьми.

Громадська організація «Відродження нації» має значні напрацювання та досвід у сфері протидії торгівлі людьми. Реалізовані попередні проекти дали можливість налагодити ефективну співпрацю державного та громадського сектору та підвищити  рівень  кваліфікації державних службовців, які безпосередньо працюють з особами, які звернулися до державних адміністрацій  щодо отримання статусу особи потерпілої від торгівлі людьми. Результатом проектів стало навчання 585 представників державних структур і підготовка 42 тренерів з числа державних службовців. Державними структурами було виявлено  49 осіб, які постраждали від торгівлі людьми. З них 19 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua