У Тернополі діє незвичайна приватна школа

Відбулася відкрита зустріч-знайомство з приватною тернопільською школою «ThinkGlobal». Так називається мережа приватних шкіл, шість з яких знаходяться у Києві, і лише одна – у нашому місті. Після невеличкої екскурсії навчальним закладом батькам розповіли про його цінності та  правила, про сам процес навчання, методи викладання та систему оцінювання. «Наші діти мають вміти не тільки виконувати вже визначені задачі, а й навчитися ставити задачі для вирішення певної проблеми», – наголосила у своєму виступі директорка школи «ThinkGlobal» Наталія Ткачук. – Тому вже з першого класу ми з ними працюємо над проектами, які, з одного боку, цікаві їм, а з іншого стимулюють дітей навчитися планувати, ставити цілі, взаємодіяти з іншими». Про цінності новаторського навчального закладу розповіла викладач, ментор (наставник) Мар’яна Гевко. «Цінності в розумінні школи «ThinkGlobal» – це те, прояв чого цінується у спільноті», – зазначила вона. – Відтак ми розглядаємо їх у двох аспектах – особистісному (соціальному) та пізнавальному. До першого належать життєва успішність студентів, рівність, демократичний підхід, чесність, довіра, відповідальність за власне навчання, вміння слухати і чути, атмосфера небайдужості, шляхи замість заборон, толерування помилок. До другого – допитливість і саморозвиток, практичність, самопізнання, мислення масштабними категоріями, мистецтво якісно помилятися, неупереджена  дослідницька позиція, нелінійні рішення, креативне мислення майбутнім.

Цікавими є форми проведення занять та система оцінюванняу школі «ThinkGlobal» ( про це розповіла ментор 2-3-х класів Марія Степанюк). Дисципліни, які вивчають, групують за трьома блоками – STEM-блок, гуманітарний та світоглядний блок. При цьому практикують проведення інтегративних занять, коли програмування, приміром, поєднують із українською мовою, математику – з музикою, бо такий нетрадиційний підхід сприяє кращому запам’ятовуванню матеріалу. Що ж до системи оцінювання, то є три її різновиди – XP, кепси та сертифікаційні роботи. Система XP полягає у тому, що студенту дають завдання, відповідно до його рівня знань. За виконання базового завдання дають 70 балів, додаткового – 30, і за допомогу іншим – 20. Після усіх занять модуля ці бали сумуються.Кепсиж – це своєрідні картки, які можна отримати за надзвичайне досягнення чи виконання важливого завдання – наприклад, організацію цікавого уроку на місці викладача. Якщо учень впорався, то отримує певну (залежно від складності завдання) кількість кепсів, які згодом можна буде обміняти на додаткові бали з певних дисциплін, або похід в кіно, ігрову кімнату тощо. З кожної дисципліни протягом певного періоду часу студенти вивчають конкретний модуль. В підсумку пишуть сертифікаційну роботу (щось на кшталт контрольної роботи у школі), яка й показує, наскільки засвоєно матеріал модуля. Учні 1-3 класів за цими системами не оцінюються.

При школі також діють різноманітні гуртки, які діти можуть обирати залежно від особистої зацікавленості: спортивні (брейкданс, хіп-хоп, самозахист, йога), іноземної мови (англійська, німецька, китайська), STEM (програмування, робототехніка, шахи, досліди), мистецькі (арт-клуб, ораторська майстерність, літературний клуб, дизайн і макетування). Відвідування таких гуртків платне, і ця сума не входить у вартість навчання. Що ж до вартості навчання, то за рік вона складає 55 тисяч гривень. Але оплату можна здійснювати посеместрово та помісячно.

До речі, максимальна наповненістьодного класу – 14 осіб. Цього року набір проводитиметься у два перших класи (наразі у перший клас набрали 17 дітей. Взагалі ж, відколи школа розпочала свою діяльність, набір проводили з 1-го по 6-ий клас. Цьогорічний же набір відбуватиметься вже з 1-го по 9-ий клас (правда, лише за умови достатньої кількості учнів). А вже в 2019 році планують проводити набір з 1-го по 11-ий клас. Наталія Ткачук також повідомила, що в новому навчальному році відкриється ще один корпус закладу, який знаходиться на масиві Дружба (вулиця Тролейбусна, 10).

Софія Борак, слухачка «Школи сучасної журналістики»

На  фото –у школі “ThinkGlobal”

Фото зі сторінки школи у мережі Facebook

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua