У Тернополі створюють друге ProZorro

Про важливі і цікаві здобутки своєї діяльності розповіли вчора у Тернопільському прес-клубі активісти громадської організації  “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”. Передусім журналістам було представлено результати проекту “Ефективний розвиток об’єднаних громад”, що реалізовувався впродовж 2016-17 років за участю дев’ятьох об’єднаних громад Тернопільської області та при підтримці  Національного фонду підтримки демократії (NED),Тернопільського регіонального відділення “Асоціації міст України” та Тернопільського національного економічного університету. Як повідомив заступник керівника громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Рустам Ергешов, в рамках допомоги територіальним громадам були напрацьовані проекти планів їх стратегічного розвитку, статутів, правил благоустрою територій, проведено 10 різнопланових тренінгів для керівництва громад та місцевих активістів. Учасники проекту здійснили 35 поїздок в об’єднані громади для надання консультацій працівникам органів місцевого самоврядування та проведення засідань робочих груп з підготовки проектів Планів стратегічного розвитку.

Керівник ОЦРГ Максим Черкашин розповів про ще два проекти, над втіленням яких працює зараз очолювана ним організація – «Школу локальної демократії” та “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики”.  В рамках першого готується 10 «команд змін» з об’єднаних громад західних регіонів України, які на трьох сесіях ознайомляться з найуспішнішими практиками місцевого самоврядування, відтак кращі візьмуть участь у навчальній поїздці до Польщу, а потім презентуватимуть свої досягнення на Форумі локальної демократії. Мета другого – надання комплексних знань та навиків керівництву та працівникам структурних підрозділів, які відповідають за реалізацію молодіжної політики в громадах.

І нарешті менеджер проектів  “Освітньо-аналітичного центру розвитку громад» Катерина Бігняк презентувала присутнім проект  “Robota на громаду”, який наразі ще в розробці, однак, на думку його авторів, має стати другим ProZorro у сфері працевлаштування в органи влади та місцевого самоврядування. Адже він покликаний створити зручний та доступний майданчик у формі WEB-порталу для кадрових служб органів місцевого врядування та людей, які мають бажання стати державними службовцями або працювати в органах місцевого самоврядування. Завдяки йому процес відбору на такі робочі місця повинен стати більш відкритим та простим, дасть змогу залучити молодих фахівців до управління містами та державою, уникаючи корупційної складової, а також вдосконалити роботу органів влади та місцевого самоврядування завдяки високій конкуренції та відбору справді кращих кадрів. «Всі вакансії будуть у відкритому доступі, що допоможе подолати бюрократію за допомогою сучасних технологій», – зазначила Катерина Бігняк.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua