Фахівці прогнозують ускладнення ситуації щодо захворювання на кір

image_pdfimage_print

На черговому засіданні Тернопільського прес-клубу журналістам розповіли про ситуацію із захворюваністю на кір, що склалася останнім часом в області. Спалах цієї хвороби зафіксовано у Бучацькому районі, де захворіло вже більше 20-ти чоловік ( переважна більшість  – це діти, вихованці одного дитячого садка). Окремі випадки також мають місце у Чортківському, Борщівському та Збаразькому районах. Всього станом на 16 червня, коли проводилася прес-конференція, на Тернопільщині було зареєстровано 30 випадків захворювання на кір. Порівняно із сусідньою Івано-Франківщиною, де ця цифра у понад 10 разів більша і є на сьогодні найвищою в Україні, це, звичайно, не критично. Однак заступник директора «Тернопільського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України» Володимир Паничев недарма класифікував ситуацію як неблагополучну, зазначивши, що частина наших хворих завезли кір якраз  із сусідньої області, де навчаються, адже для інфекції не існує територіальних кордонів.

   Детальніше зупинилася на проблемі Марія Павельєва –  завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань «Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ». Вона, зокрема, повідомила, що впродовж останніх років кір в області «активізовувалась» тричі (у 2001, 2006 та 2012 рр.), причому відповідні цифрові показники тоді навіть перевищували загальноукраїнські. І що ріст захворюваності пов’язаний передусім з низьким рівнем вакцинації, яка при 50-60 відсотках у 2015-му минулого року становила в нас лише 20 відсотків. Тим часом, при дуже поширених серед населення настроях проти вакцинації,  саме щеплення залишається наразі головним захистом від кору, який помилково вважається виключно дитячою хворобою, хоча становить небезпеку і для дорослих.

   Ольга Дивоняк, завідувач інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні, нагадала журналістам про те, як поширюється вірус кору, про його основні симптоми та те, як повинні поводитись батьки при перших проявах хвороби у дітей, застерегла від самолікування та затягування із звертанням до лікаря. Відтак представники ЗМІ почули не дуже втішний прогноз фахівців щодо того, як надалі може розвиватися ситуація із захворюванням на кір в нашій області. За словами Володимира Паничева, найближчим часом очікується поява спорадичних (поодиноких) випадків та поширення кору на інші райони області. Не виключаються спалахи в дитсадках та літніх таборах. А до кінця року ( з урахуванням циклічності активізації кору) передбачається до кількох тисяч випадків цього захворювання.

При цьому фахівці акцентували, що проблем з вакцинами для планових щеплень проти кору сьогодні у нас в області немає – держава забезпечила ними за свій кошт.  А от в разі виникнення епідемічної ситуації  необхідне фінансування повинно здійснюватися вже за рахунок місцевих органів влади.

Довідково.

За повідомленням прес-служби Міністерства охорони здоров’я України цього року  захворюваність на кір в Україні зросла більше ніж у 70 разів порівняно з минулорічними показниками. Станом на середину червня було зареєстровано 735 випадків захворювання в 15 областях. 72,93 відсотка хворих – діти й підлітки. При цьому на цей самий період в більшості регіонів України щеплення проти кору мали менше третини дітей у віці до 1 року. На 1 травня цього року залишки комбінованих вакцин для профілактики кору в регіонах становили понад 550 тисяч доз.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua