Чи впливатимуть нові правила використання дронів на журналістську діяльність?

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що тимчасові Правила Державної авіаційної служби щодо використання безпілотних літальних апаратів, які набрали чинності 1 червня 2018 року, не обмежують журналістську діяльність. Про це він сказав під час круглого столу міністерства та Державіаслужби, повідомляє “Детектор медіа”.

На початку обговорення питання щодо порядку використання повітряного простору безпілотними літальними апаратами голова Державної авіаційної служби України Олександр Більчук зауважив, що безпілотники необхідно інтегрувати в уже існуючу систему використання повітряного простору.

Присутній на круглому столі юрист, засновник юридичної компанія “Міллер” Масі Найєм акцентував на правах журналістів, які використовують дрони у своїй роботі, в тому числі для розслідувань.

“Є велике прохання, щоб під час розробки цих правил враховувались інтереси журналістів. СБУ дуже протистоїть цьому. І ці правила будуть вашими руками зманіпульовані для того, щоб заважати журналістській діяльності”, – сказав він.

Міністр Омелян відповів, що тимчасові правила Державіаслужби “не обмежують журналістську діяльність”.

“Зйомки приватного житла чиновників дозволяються, підтримуються і всіляко заохочуються. Я сподіваюся на те, що після сьогоднішнього засідання у нас буде чітке спільне роз’яснення, що немає жодних обмежень для журналістської діяльності. Все залишається в тому ж правовому полі, як і було”, – сказав міністр.

Також Омелян додав, що всі правила, які будуть впроваджені в подальшому, проходитимуть попереднє обговорення.

Нагадаємо, з 1 червня 2018 року вступили в силу нові правила Державної авіаційної служби з використання безпілотників, згідно з якими не можна підніматися вище 50 метрів, літати над дорогами, скупченнями людей, держустановами, приватними садибами.

Інститут масової інформації повідомив, що на практиці новий Порядок “значною мірою унеможливлює використання дронів у журналістській діяльності”.

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua