Чого вимагають від журналістів криза і війна

У Тернопільському прес-клубі відбувся перший з низки запланованих тренінгів «Регіональної школи сучасної журналістики», присвячений надзвичайно важливій і актуальній темі –  «Професійні стандарти та етика журналістики кризового суспільства». Тренер Діана Дуцик –  виконавчий директор ГО «Детектор медіа», кандидат філологічних наук, викладач Могилянської школи журналістики – допомогла студентам та тим , хто робить перші кроки в цій професії, не лише усвідомити одну з її найскладніших на сьогодні проблем, а й зрозуміти можливі шляхи їх вирішення.

    Сучасна українська журналістика функціонує зараз у надзвичайно складних умовах. Коли, з одного боку, на працівників засобів масової інформації лягає ще більша відповідальність за дотримання професійних стандартів, адже в ситуації  гібридної війни й постійних маніпуляцій журналіст вже просто не може не думати про наслідки того, чим може потім відгукнутися кожне його слово. А з другого – вистачає обставин, коли дотримання стандартів та етичних норм деякою мірою обмежується тією ж ситуацією, відтак виникають коли потреба, а коли й спокуса так чи інакше відкоригувати «мирні» правила професії.

   Діана Дуцик нагадала слухачам базові журналістські стандарти та розповіла про їх вимушені обмеження в умовах реальної та інформаційної воєн. Відтак детально зупинилася на тому, як потрібно висвітлювати головні конфліктно-чутливі теми. Відбулася цікава розмова про вирішення етичних дилем, які постають перед сучасними журналістами. А також – про те, як можуть вирішуватися проблеми медіа-галузі шляхом їх саморегуляції як альтернативі державного регулювання в умовах війни.

 Тренінг проведено в рамках проекту «Регіональна школа сучасної журналістики», що його реалізовує Тернопільський прес-клуб за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua