Як ефективно реалізувати Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні?

На це питання шукали відповідь учасники міжрегіональної наради-семінару, що у Тернополі в межах проекту “Громадський супровід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні”, який реалізує Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.  У  нараді узяли участь представники обласних адміністрацій, обласних рад, керівники “хабів” з підтримки НДО, громадські експерти та експерти ПРООН.

Заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик підкреслив важливість цієї зустрічі представників влади і громадянського суспільства з Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської і Тернопільської областей, бо саме в діалозі мають вирішуватись усі складні питання. «Пріоритетність розвитку громадянського суспільства на сучасному етапі розвитку країни набуває особливого значення. Тому в умовах реформи децентралізації та об’єднання територіальних громад підтримка з боку влади різних форм самоорганізації населення та громадської участі є вкрай необхідною – це дає можливість включити внутрішні резерви громад на благо людей», –  зазначив службовець.

Представник Програми розвитку ООН в Україні, аналітик з питань демократичного врядування Ігор Гуцуляк підкреслив, що вже чимало років громадянське суспільство є дієвим суб’єктом української політики. І успіх реалізації Національної стратегії цілком залежить від активної співпраці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і громадськості. Він запропонував звернути особливу увагу на якість нормативно-правової бази, яка забезпечує процеси розвитку громадянського суспільства на усіх рівнях – від загальнодержавного до локального.

Керівник проекту, заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник нагадав, що для здійснення громадського супроводу і для спільного вирішення завдань проекту Національної стратегії на регіональному рівні, його виконавці  створили Всеукраїнську коаліцію регіональних інститутів громадянського суспільства (ІГС). Загалом сьогодні близько  100 ІГС увійшли до складу цієї мега-коаліції.

У ході дослідження вивчались регіональні Програми сприяння розвитку громадянського суспільства, регіональні  Плани заходів з реалізації Національної стратегії, робота Координаційних рад та підрозділів по комунікаціях з громадськістю ОДА. Крім того, проведено 150 інтерв’ю з представниками керівництва обласних адміністрацій, обласних рад і громадськості, аналізуються регламенти діяльності ОДА та місцевих рад.

Проведений моніторинг дає підстави стверджувати, що наявна якість виконання завдань Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства через регіональні Програми та Плани заходів ще не повною мірою відповідає пріоритетам державної політики і запитам українського суспільства, тому реалізація Національної стратегії потребує суттєвого удосконалення.

Зокрема, потребує чіткого визначення порядок створення і коло повноважень регіональних Координаційних рад, аби вони не перетинались із повноваженнями Громадських рад. Необхідно подолати існуючі «нестиковки»  між регіональними Програмами сприяння розвитку громадянського суспільства і Планами заходів з реалізації Національної стратегії.  Варто зосередити увагу на кадровому укріпленні спеціалізованих підрозділів по комунікаціях ОДА, не перетворюючи їх у суто інформаційно-пропагандистські служби. Передбачити наявність у кожному профільному підрозділі ОДА і територіальному органу виконавчої влади уповноважених по комунікаціях, які мають працювати під методичним керівництвом підрозділів по комунікаціях. Потребує істотної активізації робота зі всебічного висвітлення процесу реалізації Національної стратегії та навчання активних і небайдужих громадян формам співпраці із владою і спільного вирішення місцевих проблем.

У результаті жвавої дискусії учасники виробили спільні підходи і пропозиції – як для обласної влади і місцевих інститутів громадянського суспільства, так і для інституцій загальнодержавного рівня.

Учасники наради домовились продовжити роботу у напрямку удосконалення умов для розвитку громадянського суспільства у своїх областях, спираючись на спільні напрацювання Коаліції громадських організацій в межах даного проекту, повідомляє прес-служба Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення.

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua