Як посадовці уникають розмов з журналістами і як цьому зарадити

Михайло Ткач, журналіст програми «Схеми: корупція в деталях» («Радіо Свобода»), поділився улюбленими прийомами ухилянь від гострих питань, які використовують чиновники у розмові з журналістами та про способи протидії таким хитрощам. Отже, співрозмовники журналістів-розслідувачів полюбляють:

  • Перевести розмову на іншу тему («я дуже люблю Україну, роблю все для її процвітання» і т.д.);
  • аргументувати відмову говорити тим, що це приватна інформація;
  • перевести тему на жарт;
  • «заговорити зуби» приязними багатослівними вітаннями («дуже радий вас бачити, пане журналіст»);
  • контратакувати. Наприклад, коли журналіст питає: “За які кошти була придбана ваша квартира”, посадовець відповідає: “А ваша? Ви де живете, скільки заробляєте?”.
  • відповідати поширеною фразою «не шукайте сенсацію, її тут немає» (як прем’єр-міністр Володимир Гройсман) або «не шукайте чорну кішку» (як президент Петро Порошенко).
  • задіювати охоронців для стримування і відволікання, тим часом швидко втікати;
  • відкладати розмову (через підлеглих) – найпоширеніша пастка для розвідувача. Як правило звучить так: «Він поспілкується з вами пізніше, ні, не ховається від вас, просто не має часу»

Як з цим усім боротися?

Михайло радить бути наполегливими, гнути свою лінію. У відповідь на фразу «тут не можна знімати»  показати своє посвідчення і нагадати про право знімати держслужбовців та політиків у громадських місцях.

Не підтримувати жартівливий тон.

Уникати тривалого обміну люб’язностями, одразу починати з головних питань.

Нагадувати, що інформація, яка вас цікавить, є суспільно важливою і ви маєте право її отримати.

Ігнорувати провокативні питання (ви маєте на це право) або односкладно відповідати, щоб позбавити можливості згаяти час на маніпуляції.

https://irrp.org.ua/myhajlo-tkach-yak-posadovtsi-unykayut-rozmov-z-zhurnalistamy-i-yak-tsomu-zaradyty/

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua