Індекс євроінтеграційного поступу: ситуація на Тернопільщині

Визначення індексу євроінтеграційного економічного поступу в Україні за 2014-2016 роки проводилося в усіх областях.  Під час дослідження оцінювався стан та тенденції розгортання процесів торговельно-економічної інтеграції у регіональному вимірі та дії органів влади в інфраструктурній підтримці євроінтеграційних процесів.  У загальному Тернопільщина серед регіонів, які демонструють найкращі досягнення: у 2014 та 2015 – у п’ятірці лідерів, у 2016 – у третє місце. На цьому наголосили під час засідання Тернопільського прес-клубу голова громадської організації «Дослідницький центр соціальних технологій»  Ігор Гірчак та експерт цієї організації Сергій Хлєбас.

За словами Ігоря Гірчака, особлива Тернопільщина лідирує за показниками у посиленні торгово-економічних зв’язків. Так, область займає перше місце в Україні по питомій вазі імпорту товарів з країн ЄС в загальному обсязі  імпорту товарів, у накопиченні  прямих інвестицій з кран ЄС – а 95% від загальних інвестицій.  Перше місце займає Тернопільщина і щодо індексу внутрішньогалузевої торгівлі з ЄС. Заробітчани вносять в економіку області значний вклад. «За офіційними даними банківської системи у 2014 році в область надійшло майже 13 мільйонів доларів, у 2015 цей показник зріс майже утричі – майже 37 мільйонів, у 2016 – понад 38,5 мільйонів», – зазначив Ігор Гірчак.

Щодо показників  інституційної  підтримки  суб’єктів господарювання органами влади в контексті  імплементації  Угоди про асоціацію ситуація така – 13-14 місця. «При вивчені цього питання є позитиви і негативи, – розповів Сергій Хлєбас. – Нульові значення отримали показники щодо кількості проектів в рамках європейського інструменту сусідства та інших програм, що реалізуються в регіоні, кількості укладених договорів про двостороннє співробітництво з питань розвитку  зеленого туризму між областю та відповідними адміністративно-територіальними одиницями держав ЄС, щодо кількості організованих адміністрацією навчальних поїздок з питань розвитку зеленого туризму. Ці показники є важливими, адже розвиток туризму є одним із основних пріоритетів розвитку області».  Окрім цього, Тернопільщина посіла 24 місце за кількістю об’єктів інфраструктури для розвитку малого і середнього бізнесу.  «Однак, наголошу, що це дані за 2016 рік, – додав Ігор Гірчак. – Коли будуть опрацьовані дані за минулий рік, ситуацію зміниться, оскільки в області у цьому напрямку було зроблено чимало».

Водночас, у питаннях підтримку органами влади євроінтеграційних процесів є і досягнення. Так, область має перше місце  за кількістю організованих та проведених органами місцевої влади заходів з економічних питань виконання  Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Четверте місце в області за кількістю звернень фізичних та юридичних осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс» у розрізі зон діяльності митниці. За кількістю проведених презентацій  економічного та інвестиційного потенціалу регіону в структурах та органах ЄС Тернопільщина посідає 5 місце. Це результати за 2016 рік.

Визначення Індексу Євроінтеграційного економічного поступу в Україні проводилося в усіх областях і минулого року.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua