Підтримано 27 бізнес-ідей

Громадська організація «ТМЖК «Відродження нації» завершує черговий проект, спрямований на соціальну та економічну адаптацію й інтеграцію осіб, які переселилися на Тернопільщину після анексії Криму та початку військових дій на Сході України, а також – на  підтримку вразливих представників місцевої громади.  Він був реалізований завдяки Міжнародній організації з міграції (МОМ) та фінансовій  підтримці Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. За словами Ольги Горошко, керівника проекту, сьогодні подібна програма з підтримки та розвитку бізнесу для переселенців та місцевого населення  є дуже актуальною для Тернопільщини.

Після проходження спеціальних тренінгів 45 осіб з числа внутрішньо переміщених та представників місцевої громади отримали  можливість презентувати власні бізнес-ідеї. Слід зауважити, що 40 відсотків учасників мали попередній досвід ведення бізнесу і були достатньо мотивовані до започаткування власної справи. Відтак комісія МОМ затверджувала цікаві задуми, які стосувалися  різних сфер діяльності. Зокрема, виготовлення лляних та вишиваних виробів, іграшок, пошиття сумок та рюкзаків, випічки, ландшафтного дизайну, сервісного обслуговування опалювальної техніки, ковальства тощо. Серед підтриманих були і проекти, скеровані на  розвиток сільського господарства. Всього підтримано 27 бізнес-ідей (11 – від представників місцевої громади), і кожний з авторів отримав  необхідне для реалізації обладнання на суму 625 фунтів стерлінгів. Також кожний з них міг потім покращити ведення свого бізнесу завдяки тренінговим навчанням та консультаціям. «Завдяки чудово організованій роботі я отримав реальну можливість займатися улюбленою справою, заробляти на життя і приносити користь іншим», – оцінив проект один з його учасників Сергій Ліхтін. В свою чергу голова правління «ТМЖК «Відродження нації» Галина Кравець зазначила, що завдяки подібним ініціативам зможуть реалізуватися багато людей, для яких це є необхідним, тож організація продовжуватиме роботу в цьому напрямку.

   Оксана Шлюсар, тренер-консультант “ТМЖК “Відродження нації”, слухачка «Школи сучасної журналістики»

На фото – Сергій Ліхтін за роботою

Фото автора

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua