Дайджест роздержавлення ЗМІ. Жовтень 2017

Стали самостійними дві перші комунальні газети Львівщини. Як повідомляв сайт vgolos.com.ua, на Львівщині повністю завершили процес реформування та перереєструвались у незалежні видання дві газети – миколаївський часопис «Громада» та буська районна газета «Воля народу».Така реорганізація передбачена відповідно до Закону України «Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації». Вісім видань Львівської області включені до переліку друкованих ЗМІ та редакцій, які реформуватимуть на першому етапі, повідомляє прес-служба Львівської обласної ради. З огляду на це, комісія з питань  культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ на своєму засіданні погодила надання фінансової підтримки зазначеним виданням в розмірі 50 тисяч гривень кожному в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2017 рік. Нагадаємо, в області налічується 28 комунальних газет, які підлягають роздержавленню.

http://www.vgolos.com.ua/news/na_lvivshchyni_rozderzhavyly_pershi_dvi_komunalni_gazety_284712.html

70 відсотків місцевих комунальних газет ризикують бути закритими?

За інформацією її власного сайту,Українська Асоціація Медіа Бізнесу вважає, що без змін до закону про реформування комунальних та державних друкованих ЗМІ 70 відсотків місцевих комунальних газет ризикують бути закритими за 1,5 роки.ТожУАМБ попросила спікера Верховної Ради України  Андрія Парубія найближчим часом розглянути проект закону про внесення змін до Закону про реформування державної та комунальної преси.

До закінчення реформи все менше часу, а понад 80 відсотків газет все ще не реформовані. Практика показала, що перетворення окремої редакції вимагає до півроку часу. Відповідно редакції, які негайно не розпочнуть підготовку документів, ризикують втратити свідоцтва про право на видання ЗМІ вже з 01 січня 2019 року.

Найбільше ризикують зараз ті редакції, які через недоліки закону про реформування не можуть розпочати перетворення редакції. Серед основних перешкод: перешкоджання засновників та тиск на колектив шляхом звільнень. Саме на вирішення цих та інших перешкод спрямований проект закону про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” – № 6560 від 08.06.2017р. Цей законопроект розроблений спільно з Держкомтелерадіо за ініціативою представників самих друкованих засобів масової інформації та громадських організацій. Текст схвалили учасники слухань у Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики 24 травня 2017 року. Наразі законопроект № 6560 від 08.06.2017р включений до поряду денного та очікує на розгляд.

http://www.uapp.org/news_uapp/13411.html

У Вінниці надали рекомендації щодо змін в Закон про реформування державних та комунальних ЗМІ

   Як повідомило радіо LadaFM, у епартаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації в он-лайн режимі відбулася чергова  експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики. Цього разу експерти, представники громадянського суспільства та влади розглядали проект ЗУ «Про реформування державних та комунальних ЗМІ». Представників студій семи областей з центральної студії ознайомили з проведеною роботою в напрямку реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації та з пропозиціями, які вже напрацьовані для винесення на розгляд у Верховну Раду.

Від Вінницької області пропозиції до проекту закону надала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк. За її словами в проекті слід  передбачити , що дія даного закону не розповсюджується на літературно-мистецькі, наукові, медичні, освітні , тощо видання, засновниками яких є органи місцевого самоврядування. «Проблемним питанням також є те, що у деяких редакціях, як  юридичних особах входять друкований ЗМІ та радіо, яке не є друкованим ЗМІ. А законодавчо не передбачено процедуру  виділення радіо» – зазначила Світлана Василюк. Як також відзначила посадовець, необхідним є на початковому етапі реформування забезпечити державну підтримку ЗМІ шляхом фінансування.

http://lada.fm/2017/10/20/u-vnnic-eksperti-nadali-rekomendacyi-dlya-vnesennya-zmn-v-zakon-ukrayini-pro-reformuvannya-derzhavnih-ta-komunalnih-zm.html

НСЖУ вимагає втручання Президента в кричущу ситуацію з роздержавленням на Запоріжжі

   Дати політичну оцінку діям посадових осіб місцевої влади в Оріхові Запорізької області і доручити розглянути питання про звільнення з посади голови Оріхівської райдержадміністрації Максима Проценка  за свідоме блокування Закону про реформування друкованих ЗМІ – з такою вимогою Національна спілка журналістів України звертається до Президента Петра Порошенка.Як йдеться в тексті звернення, про яке повідомляє сайтwww.mv.org.ua , в Оріхівському районі склалась кричуща ситуація щодо виконання Закону про роздержавлення. Зокрема, районна рада, з подання представників депутатської більшості, до складу якої входить фракція БПП «Солідарність», та за підтримки голови Оріхівської райдержадміністрації більше року свідомо блокує прийняття рішень, що необхідні для початку процесу роздержавлення місцевої районної газети «Трудова слава». Ця затримка створює реальну загрозу того, що газета з 2019-го року не зможе виходити.

   В серпні цього року в Оріхові знаходилась делегація НСЖУ на чолі з головою Спілки Сергієм Томіленком. Було передано колективний лист-звернення лідерам депутатських фракцій з проханням забезпечити виконання вимог Закону про роздержавлення та прийняти відповідні рішення на найближчій сесії райради.

Лист підписали понад 30 представників національних та місцевих ЗМІ з багатьох регіонів України. Однак депутати це звернення проігнорували. «Голова райдержадміністрації заявив під час сесії, що журналісти, які приїжджали на захист редакції з вимогою виконати вимоги закону, є замовними ( ця недопустима для чиновника зневажлива і образлива публічна оцінка дій керівництва та активу НСЖУ підтверджується наявним фрагментом звукозапису сесії)», – говориться у зверненні до Президента.

   Спілка відзначає, що відсутність реакції Президента на описану ситуацію «стане сигналом для інших місцевих чиновників про те, що блокувати закон про роздержавлення друкованих ЗМІ можна, і ніякої відповідальності за його зневажання не буде». «Ми не будемо стояти в стороні від цих проблем, а будемо і далі розповсюджувати інформацію про випадки блокування роздержавлення преси місцевими чиновниками», – зазначається в листі до Президента. Далі наводиться повний текст цього листа.

http://www.mv.org.ua/news/162690-chto_trebuet_nszhu_ot_prezidenta_ukrainy.html

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua