Дайджест роздержавлення. Січень

За час реформування  перереєстрацію пройшли 158 видань. Про це заявив минулого вівторка голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко під час розширеного засідання колегії Держкомтелерадіо, повідомляє кореспондент Укрінформу. «Триває реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. На мій погляд, у соціальному плані ця реформа йде більш спокійно, ніж реформа державних телерадіокомпаній і створення НСТУ, бо відбувається у два етапи. Реформа друкованих ЗМІ з 1 січня 2016 року, але фактично – з листопада 2016-го. За цей час реформовано 158 видань. Ми зараз очікуємо, що цей показник буде збільшуватися динамічніше. Реформа розрахована на три роки», – сказав Наливайко. При цьому голова Держкомтелерадіо звернув увагу й на певні деструктивні моменти, пов’язані з дезінформацією про перебіг реформи.

   «З’являються чутки про те, що можуть бути внесені зміни до закону і реформа буде продовжена на рік-два. Тому редакції видань вирішують відтермінувати підготовку до реформування. Але це дуже небезпечно, бо можна в другій половині цього року вступити в підготовку реформи і не встигнути фізично, бо сама процедура дуже складна. Таким чином, Мінюст буде вимушений відкликати свідоцтва (про реєстрацію) з 1 січня наступного року», – пояснив він. Водночас у Держкомтелерадіо не виключають і політизацію процесу в 2019 році, на який заплановано проведення президентських і парламентських виборів.

«Наступний рік є виборчим, тому дехто може захотіти ще в ручному режимі потримати райони чи інші газети і спробувати якимось чином обійти реформування. В цьому теж є небезпека», – зазначив Наливайко.    Як повідомляв Укрінформ, зведений перелік об’єктів реформування на сьогодні включає 690 комунальних та державних друкованих ЗМІ.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2392522-u-hodi-rozderzavlenna-reformuvali-vze-158-zmi.html

Львівська  «Ратуша» стане приватною з березня

    Львівська міськрада ліквідує з 1 березня комунальне підприємство «Газета «Ратуша» та вирішила перетворити газету на товариство з обмеженою відповідальністю. За відповідну ухвалу під час засідання сесії у четвер, 25 січня, проголосували 40 депутатів ЛМР.

   Згідно з ухвалою, яка вступить в дію 1 березня, департамент «Адміністрація міського голови» у триденний термін з дня набрання чинності цієї ухвали має передати державному реєстратору документи для ліквідації КП «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша» та перетворення газети на товариство з обмеженою відповідальністю.

Для перетворення газети «Ратуша» на ТзОВ Львівська міськрада створила комісію, до якої увійшли низка чиновників міськради, головний редактор газети Микола Савельєв та працівники газети. Як зазначається в пояснювальній записці до ухвали, у квітні 2016 року Львівська міська рада прийняла ухвалу про реформування газети «Ратуша», згідно з якою вирішено реформувати на другому етапі комунальну газету «Ратуша» способом виходу Львівської міської ради зі складу засновників. Прийняттю ухвали передувало рішення трудового колективу газети.

   Під час розгляду питання на сесії головний редактор газети Микола Савельєв заявив, що не погоджується з негайним перетворенням комунальної газети на ТзОВ. За словами Савельєва, газета готова стати ТзОВ не раніше вересня 2018 року. Однак депутати таки проголосували за перетворення газети з комунальної на приватну з 1 березня.

https://zaxid.net/ratusha_n1447385

«Край Кам’янецький» може залишитися без приміщення

  До 31 січня газета «Край Кам’янецький» (ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький»), редакція якої знаходиться в будівлі комунального підприємства «Кам’янець-Подільська міська друкарня», має звільнити приміщення. Такі вимоги міськради, у якої редакція орендує приміщення. На захист газети виступила Українська асоціація медіабізнесу

Як розказала «Детектору медіа» головна редакторка газети Надія Єрменчук, строк оренди сплив влітку 2017 року. «У нас у червні закінчувалася оренда приміщення і ми звернулися до міської ради ще в травні місяці, щоб вони продовжили договір. У відповідь нам повідомили, що не продовжать, тому що має відбутися реорганізація міської друкарні. Також сказали, що оскільки у нас змінилася форма власності, (ми були комунальне підприємство, а з квітня 2017 року – приватне), вони продовження договору не нададуть », – розказала деталі пані Єрменчук.

   За словами головреда, 24 січня вона отримала від Кам’янець-Подільської міської ради лист, у якому зазанчено, що до 31 січня редакція має звільнити приміщення. Крім того, у листі зазначено, що 1 лютого приміщення буде відімкнене від електропостачання.

Головред зазначила, що повторно звернулася до міськради, міського голови Михайла Сімашкевича, а також направила відповідні листи до Державного комітету телебачення і радіомовлення України та до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

   В Українській асоціації медіабізнесу зазначають, що редакція виконала всі вимоги Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» і наразі є повністю незалежним приватним ЗМІ, тож по закону редакція має право на оренду приміщення на пільгових умовах.  «Українська асоціація медіабізнесу звертає увагу органів місцевого самоврядування та правоохоронців на те, що: ухилення від укладення договору оренди приміщення, в якому на момент реформування розташовувалась редакція друкованого ЗМІ, є протизаконною бездіяльністю органів місцевого самоврядування. Адже такий обов’язок прямо передбачений ст. 9 Закону України «Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ», – повідомляє УАМБ. Також у заяві Асоціації зазначено, що будь-які дії, спрямовані на перешкоджання редакції, мають бути кваліфіковані за ст. 171 Кримінального кодексу України.

   УАМБ звертається до керівництва Кам’янець-Подільської міської ради з вимогою «негайно вжити заходів для виконання вимог чинного законодавства, зокрема, розглянути пропозицію ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький» про укладення договору оренди приміщення на умовах та у відповідності до ЗУ «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

http://detector.media/infospace/article/134038/2018-01-25-na-khmelnichchini-rozderzhavlena-gazeta-krai-kamyanetskii-mozhe-zalishitisya-bez-primishchennya/

 «Нову Каховку» та «Маяк» планують реорганізувати до кінця року

   Про це довелося згадати при виділенні коштів газетам із місцевих бюджетів на останніх сесіях відповідних рад. Для висвітлення діяльності Новокаховської міськради та виконавчого комітету КП «Редакція газети «Нова Каховка» має отримати у І півріччі 2018 року 199 тис. грн. Також 99 тис. грн. отримає онлайн-видання «Нова Каховка Online». «До другого півріччя ми плануємо роздержавити газету», — додав секретар міськради Олександр Лук’яненко.

   Газета «Маяк» відповідно до районної програми розвитку місцевих ЗМІ на 2018 рік має отримати з бюджету 360 тис. грн. Також Бериславська райрада затвердила рішення про її реорганізацію шляхом виходу райради зі складу засновників редакції з перетворенням її на суб’єкт господарювання.

— Райрада ще 18 травня 2016 року прийняла рішення про реформування редакції газети «Маяк». Від її редактора Дмитра Тертичного ми чекали лише пропозиції щодо проведення організаційних заходів, пов’язаних із реформуванням. Тепер ми їх отримали, і процес зрушує з місця. Також рішенням райради продовжується дія трудового контракту з Тертичним до 31 грудня 2018 року. Проте він автоматично припиниться на дату реформування, — пояснив начальник юридичного відділу райради Олександр Чечін. За словами Дмитра Тертичного, з нового року «Маяк» планує збільшити свій обсяг з 8 до 12 шпальт. «Аби в подальшому читачам ми могли пропонувати ще більше інформації», — зазначив він.

   З необхідністю роздержавлення газети відповідно до законодавства доводиться змиритися і депутатам райради. «Мені здається це неправильним, бо ніхто не може обмежити право власника, а ми на 100% є власниками редакції, — коментує голова постійної депутат­ської комісії з питань планування, бюджету, фінансів райради Олег Дядюн. — Утім, суттєвіші зауваження стосуються зовсім іншого. У «Маяку» не зустрінеш критичної інформації, на що ми неодноразово звертали увагу її редактора. Чому у нашій газеті навіть приблизно не зустрінеш таких публікацій, як в інших виданнях? Чому вона не відповідає вимогам часу?».

https://newday.kherson.ua/na-rozderzhavlennya-lishe-rik/

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua