На Тернопільщині вже реформовано понад 60 відсотків комунальних газет

За даними Держкомтелерадіо, станом на 1 травня цього року з 731 комунального та державного друкованого засобу масової інформації України реформовано 197 газет ( 13 державних і 184 комунальних ). Про те, яка ситуація на Тернопільщині, повідомляє голова обласної організації Національної спілки журналістів України Василь Тракало: – Як відомо, згідно із відповідним Законом, зараз триває другий етап роздержавлення газет. Тернопільщина на загальноукраїнському фоні виглядає дуже навіть добре. Особливо в порівнянні з сусідньою Львівщиною, де з 42 газет реформовано лише 2, чи з Закарпаттям, де з 17-ти газет не роздержавлена ще жодна. У нас же процес реформування в першому етапі завершили понад 60 відсотків( це 10 газет) колишніх комунальних видань, які перетворені в товариства з обмеженою відповідальністю або стали приватними підприємствами. Серед тих, хто першими розпочав самостійну діяльність – районні газети Шумська, Чорткова, Підволочиська, Бучача, Козови, Кременця, Збаража, Підгайців. Решта реформуються в 2-му етапі і зараз активно займаються відповідними процедурами. Їм легше, бо вони вже мають з ким порадитись і запозичити досвід. Тому думаю, що десь до жовтня будуть реформовані всі. А таких хто і не починав чи не хоче роздержавлюватися, у нас в області немає.
Принагідно хочу нагадати, що газети, які до кінця року не буде реформовано, з 1 січня 2019-го припинять своє існування, бо будуть позбавлені ліцензій. Відтак їхні нинішні засновники зможуть випускати хіба інформаційні бюлетені, але не газету вже. І нехай ті, хто тягне час, бо отримує великі дотації від влади, не сподіваються на продовження строку реформи, бо такого не буде. В такому відтермінуванні немає смислу, бо відведеного Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» часу – три роки – цілком достатньо. Тому і на останньому пленумі НСЖУ ми голосували проти продовження строків газетної реформи. Хіба що в окремих видань виникнуть якісь екстремальні обставини в кінці року, то їм, можливо, дозволять завершити процедуру дещо пізніше.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua