Спротив влади роздержавленню газети підтримує президентська партія?

Ми вже інформували читачів про ситуацію, в якій опинилася газета «Каховська зоря» (Херсонська область). Коротко нагадаємо, що її колектив вже два роки не може роздержавити видання згідно з Законом України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” лише через те, що районна рада не приймає відповідного рішення. Окрім цього в редакції вирішили цинічно, з грубим порушенням Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, забрати приміщення в центрі міста, яке вона займає вже 30 років, сумлінно виконуючи всі вимоги щодо оренди. Не зважаючи на вимогу того ж Закону (стаття 9, пункт 2), що приміщення державної або комунальної власності, в яких на час реформування розташовуються редакції, повинні бути передані їм в оренду строком не менше, ніж на 15 років.
6 листопада минулого року Господарський суд Херсонської області задовільнив позов Каховської районної ради до редакції щодо звільнення приміщення. А нещодавно, 25 січня вже цього року, відповідне рішення січня ухвалив Одеський апеляційний господарський суд. Суди обох інстанцій визнали припиненим спірний договір оренди у зв’язку з закінченням його строку. Керівництво райради результатом, зрозуміло, задоволене, і начебто планує «милостиво» надати редакції можливість орендувати удвічі меншу площу на другому поверсі цього ж приміщення. Однак у головного редактора «Каховської зорі» Жанни Кисельової зовсім інші настрої.
– Ми будемо продовжувати відстоювати свої права, – говорить вона, – звернемось і до Верховного суду! Попри те, що районна рада є балансоутримувачем цього приміщення, вона ні копійки не давала на його утримання – ми виключно за свій рахунок і ремонтували його, і сплачували за освітлення, опалення та всі інші комунальні послуги. Коли ж строк оренди мав закінчуватися, ми попередньо офіційно звернулися до райради щодо продовження договору, але жодного рішення сесії після цього прийнято не було. В попередньому ж договорі чорним по білому написано, що в такому випадку його дія продовжується автоматично.
Щодо їхнього наміру залишити нам другий поверх, то це на сьогодні лише порожні, нічим не підтверджені, слова. Насправді невідомо, що буде далі. Бо закони там ніхто не враховує і не виконує. Сьогодні ми ще працюємо на своїх місцях, де працювали багато років. Але коли пройде відведений законом строк після рішення Одеського суду, і будуть виконані відповідні процедури, то не виключаю, що до нас прийдуть з виконавчої служби і вимагатимуть залишити приміщення. Не здивуюсь, і якщо взамін влада запропонує нам лише одну кімнату, або «щось» за 10 кілометрів від міста, чи й взагалі виставлять на вулицю з порадою шукати собі щось за комерційними цінами оренди. Та що там говорити! Чого можна чекати від людей, які в грудні, наприклад, навмисне зареєстрували 9 газет з назвами, майже ідентичними чи дуже схожими з назвою «Каховська зоря». Що це, якщо не відверті, наперед продумані і сплановані дії по знищенню газети?!
Останні слова редактора «Каховської зорі» повністю підтверджує інформація, розміщена в Єдиному реєстрі друкованих засобів масової інформації. Півтора місяця тому головне територіальне управління юстиції в Херсонській області здійснило державну реєстрацію дев’яти (!) газет з назвами «Зоря Каховська», «Каховська Зоря Каховка», «Каховська Зоря онлайн», «Каховська Зоря Плюс», «Каховська Зоря Сіті» і такими іншими. Експерти Інституту масової інформації трактують подібні дії як технічний хід задля того, щоб максимально ускладнити життя оригінальному друкованому виданню. До речі, засновником усіх цих газетних клонів значиться одна і та ж приватна особа, а саме Назарова Оксана Валентинівна, яка на даний час є … головою Каховської районної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Дуже цікавий нюанс в контексті виконання Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, підписаного Президентом України, чи не так? І недарма в одному з недавніх номерів «Каховської зорі» її редакційний колектив звернувся до своїх читачів з наступними словами: «…Вже цілком очевидним став той факт, що за невиконанням «Закону про реформування ЗМІ» стоїть не лише голова райради Тетяна Тертична, а й уся команда місцевого БПП. Те, про що ми знали від самого початку протистояння, «вилізло» на поверхню. Намагання отримати «дивіденди» від газети, втягування в судові процеси, скарги від «незадоволених», спроби забрати приміщення, в якому газета знаходиться вже 30 років, все це проходить за активної участі районної влади та провладної партії, які бажають знищити газету. Шановні читачі! Звертаємось до вас з проханням, якщо до ваших рук потрапить хоча б одне з вищевказаних видань, надіслати його на адресу нашої редакції для детального аналізу новостворених «клонів», який буде проводити Держтелекомрадіо».

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua