Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про підписання установчих документів та посвідчення підписів

На запитання відповідає медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова.  1.Який порядок підписання установчих документів?

   – Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» вимоги до оформлення документів, що подаються для державної реєстрації, наступні: – «п. 6) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству. Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом».

– «9) установчий документ викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами, крім випадків заснування юридичної особи). Справжність підписів на установчому документі нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом. Дія абзацу першого цього пункту в частині нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію створення юридичної особи (крім створення в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу),…»

Таким чином протокол загальних зборів про створення нового підприємства (правонаступника комунального підприємства) та його Статут, підписується засновниками, уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів. Справжність підписів на такому рішенні повинна бути нотаріально засвідчена.

2. Трудовий колектив нашої редакції складається з 10 осіб, чи підписи всіх повинні бути посвідчені нотаріально?

Згідно ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» справжність підписів на установчих документах засвідчуються нотаріально. Установчі документи (протокол, статут) підписуються засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Таким чином установчі документи можуть бути підписані:

  • всіма засновниками;
  • засновниками та/або уповноваженими особами;
  • головою та секретарем загальних зборів.

При затвердженні загальними зборами засновників статуту підприємства, може бути прийняте рішення про обрання уповноваженої особи (осіб) які підпишуть статут підприємства і чиї підписи будуть посвідчені нотаріально.

Консультації надаються в рамках співпраці між Інститутом розвитку регіональної преси та ГО Тернопільський прес-клуб як частина виконання проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Запитання можна попередньо надсилати за такою електронною адресою – akardynal@ukr.net

image_print
Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua