Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про передачу засновницьких прав та зміну назви

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор ФЕДОРЕНКО. «Хочу з Вами проконсультуватися з приводу Угоди про передачу засновницьких прав від РДА і районної ради.Чи можемо ми підписати цю угоду зараз, коли ще перебуваємо в стані припинення в результаті реорганізації? Плануємо у листопаді ц. р. нести держреєстратору документи для реєстрації ТОВ. Наскільки я розумію, такий договір потрібно було б укладати після реформування юридичної особи і реєстрації ТОВ, але в такому випадку ми повинні при реєстрації нової юридичної особи принести держреєстратору передавальний акт, затверджений співзасновниками (розпорядження голови РДА і сесія РР). Справа в тому, що у нас виникли складні взаємовідносини з РДА та РР – і ми, і вони хотіли б якомога швидше “розлучитися”. Затвердження ж документів (передавального акту) на сесії затягне і ускладнить процес роздержавлення. Чи можемо ми до реєстрації нової юридичної особи, маючи на руках рішення обох засновників про вихід зі складу засновників, підписати тристоронню угоду? Чи не виникне при цьому проблем при перереєстрації друкованого засобу масової інформації в управлінні юстиції (який тоді порядок: чи після підписання угоди ми повинні перереєстровувати ЗМІ на трудовий колектив редакції, а потім після реєстрації ТОВ у держреєстратора – знову, вже вдруге, перереєстровувати ЗМІ вже на ТОВ?)
І ще одне питання. Поки ми чекали прийняття Переліку ЗМІ, які реформуються, і почали процес реформування, наші співзасновники змінили назву, оскільки змінилася назва району. Чи потрібно в такому випадку додавати до Угоди про передачу засновницьких прав якісь документи, які підтвердять, що нинішні РДА і РР – правонаступники засновників нашої районної газети?»
– Держреєстратору і для припинення комунального підприємства, і для реєстрації нової юридичної особи, потрібно надати по примірнику передавального акту (або його нотаріальні копії), підписані комісією з перетворення (реорганізації) і затвердженого співзасновниками. Це вимога ст. 17 Закону України Про державнуреєстраціююридичнихосіб, фізичнихосіб – підприємців та громадськихформувань. Якщо документи будуть подані не в повному обсязі, передбаченому цим законом, Ви отримаєте відмову в реєстрації.
Згідно статті 8Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні, право на заснування друкованого засобу масової інформації належить:
– громадянам України, громадянам інших держав та особам без громадянства, не обмеженим у цивільній правоздатності та цивільній дієздатності;
-юридичним особам України та інших держав;
– трудовим колективам підприємств, установ і організацій на підставі відповідного рішення загальних зборів (конференції).
Таким чином, трудовий колектив Вашого підприємства може виступити стороною в угоді і прийняти права засновника друкованого ЗМІ від Районної ради та РДА до завершення процесу реформування. Але звертаю Вашу увагу на те, що це буде трудовий колектив діючого комунального підприємства, а не трудовий колектив підприємства (юридичної особи), які будуть створені в результаті реформування.
Щодо зміни назв співзасновників, то так, потрібно надати копії належним чином завірених документів про те, що така-то РДА і така-то райрада є правонаступниками таких-то районних держадміністрації та ради. Також такі документи будуть потрібні і для подання державному реєстратору, якщо до Статуту комунального підприємства не внесені зміни, пов’язані з перейменуванням засновників.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Запитання можна попередньо надсилати за такою електронною адресою – akardynal@ukr.net

image_print
Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua